Poslední dny působení v Nošovicích má před sebou územní pracoviště Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj na Frýdeckomístecku. Jeho odbor od června přesídlí na kontenjerový terminál do Paskova.

Od nového působiště si celníci slibují úsporu provozních nákladů, větší flexibilitu a zjednodušení postupů. „Ale i zkvalitnění součinnosti silniční a železniční přepravy umožňující transportovat zboží prakticky na všech obchodních tazích od jihu do přístavů v Terstu a Koperu, západním směrem do Rottedramu či Hamburgu po silniční trasy na sever do Norska a Švédska nebo na východ do zemí bývalého Sovětského svazu,“ popsala mluvčí celníků v kraji Pavla Zdobnická.

Dobývací prostory, těžba, zemní plyn, ropa, Beskydy, 20. 5. 2022.
Kde se může těžit v Česku? Beskydy jsou na seznamu, nejen okolo Lysé hory

Úřadování v kontejnerovém přepravním terminálu, jak zdůraznila, přinese vývozcům a dovozcům snadnější dostupnost informací kmenového pracoviště celního odboru. „Nabídneme vyšší komfort a přístup k zjednodušeným postupům v rámci importu i exportu,“ dodala Zdobnická.

Nošovické pracoviště funguje od září 2011. “Přestěhovalo se z areálu ČSAD ve Frýdku-Místku, kde docházelo ke stížnostem na kamiony projíždějící městem,“ popsala Pavla Zdobnická. Úřad v průmyslové zóně vznikl také kvůli lepšímu vyřizování agendy pro společnosti působící v oblasti automotivu a firmy, které vyvíjející výrobní a obchodní aktivity v okrese. (uzi)