Oznámení o ukončení činnosti se objevilo na facebookových stránkách podniku. „Vážení a milí hosté, také nás dohnala energetická krize a jsme nuceni k 30. 10. 2022 uzavřít provozovnu.

Přijďte si k nám užít posledních pár dní,“ lákal podnik zákazníky ještě před pár dny. Se slevou doprodal zásoby piva, na jídlo poskytl slevu 50 procent.

Karviná, Fryštátská ulice. Říjen 2022.
V centru karvinského Fryštátu už nenakoupíte. Vévodí mu kavárny a restaurace

„Zavřeli jsme, protože provoz byl neekonomický,“ řekl Deníku majitel pivovaru Ladislav Němeček. Loni v květnu přitom prozradil, že už v roce 2020 se snažil pivovar prodat. „Byli nějací zájemci, ale všichni nakonec vycouvali, když viděli, co se děje, jak rostou energie a vstupy,“ dodal.

Už v létě skončila i restaurace Barbara v Havířově na Dlouhé třídě. Údajně mimo jiné kvůli nedostatku personálu. Značka původně italské restaurace Barbara ale nezmizela a dnes podnik funguje jako Barbara Food, kde dělají polední menu, malé svačinky, saláty a nabízejí dokonce krabičkovou stranu pro zdravý životní styl. Jídlo je na objednávku i na místě a nabízejí také rozvoz po městě.

Candát obecný, ilustrační foto.
Podmírový candát a pak zásah stráže. Pytláci řádí nejen Těrlické přehradě