Zlevněná vajíčka a máslo. Tento sortiment zmizel z regálů během několika minut. Podobné to údajně bylo v prodejně Lidl v Havířově, kde lidé scházeli údajně už před půl sedmou.

„Jako za komunistů“

Ve facebookové skupině Český Těšín bez cenzury na to upozornil fotografií a krátkým komentářem David Filo. „Lidl 6:59. Vejce a máslo v akci a že budou kvůli tomu na sebe lidi až tak hnusný, to už je moc. dementní doba,“ okomentoval fotografii, na které je fronta před prodejnou.

close Příspěvek ze sociální sítě Facebook, stránky Český Těšín bez cenzury.. info Zdroj: Repro: Facebook/Český Těšín bez cenzury zoom_in Příspěvek ze sociální sítě Facebook, stránky Český Těšín bez cenzury..

Jeho příspěvek o návalu zákazníků vyvolal ve virtuálním prostoru vášnivou diskuzi, při které se diskutující naváželi do současné vlády, vzpomínalo se na fronty za komunistů a podobně. „Kdo chce zažít staré časy, nechť se dostaví do Lidlu. Nejsou vozíky, lidi čekají venku, rvačka o vejce, ale ten triumfální pocit za získání trofeje za to stojí,“ objevilo se na Facebooku jedné z uživatelek, který sdílela v uzavřené skupině.

„Za minulého režimu jsme stáli fronty o vánocích a někdy na maso… Ale tohle je šílenství, jeden obchod zlevní dvě položky a lidi tím pádem nakoupí i to druhé potraviny co by jinde koupili levněji. To je strategie velkoobchodu,“ napsala v diskuzi Anna Křupalová.

close Příspěvek ze sociální sítě Facebook, stránky Český Těšín bez cenzury.. info Zdroj: Repro: Facebook/Český Těšín bez cenzury zoom_in Příspěvek ze sociální sítě Facebook, stránky Český Těšín bez cenzury..

„Vzpomínáte na dokument z 90. let s názvem "Český sen“? Tak naprosto stejné to je tady - to je především a jedině o lidech. A v podobných případech konkrétně o tom, jak dlouhodobě sedají na lep mazaným řetězcům a jejich strategii masivních slev. Jiné čáry a kouzla v tom není třeba hledat,“ napsal v diskuzi Eduard Pawlica.

Mluvčí Lidlu: O slevové akce je tradičně zájem

Řetězec Lidl nabízel ve slevové akce 30 kusů vajec za 99 korun, která ta běžně stojí 169 korun i více. Podle zákazníků byla během pár minut vyprodaná.

Zástupce společnosti Lidl potvrdil, že o produkty nabízené v rámci slevových akcí bývá zpravidla velký zájem. „Zvýšenou poptávku v poslední době registrujeme například u základních potravin. Jak inzerujeme i v našich letácích, daná akce platí do určitého data, nebo do vyprodání,“ řekl mluvčí Lidlu Tomáš Myler.

Fotogalerie: Vajíčka a drůbežárna