Součástí aquaparku je i saunový svět. V něm se koncem roku 2018 objevila novinka v podobě ruské bani (dolu), která po úpravách nahradila suchou finskou saunu. V bani se provádí takzvané metličkování, které má příznivý vliv na organismus.

Pozorným návštěvníkům neušly změny v podobě přelepení názvu na velké vstupní mapě i nové letáčky. Název Ruská baňa byl na mapě areálu nahrazen štítkem Severská baňa.

Vodní areál v Bešeňové.
Reportáž ze slovenských termálů, které decimuje covid. Vítejte v Bešeňové

„Přímo do očí to nebije, ale všimla jsem si toho. Pak jsem se v odpočívárně dívala do letáčku s mapou a popisem areálu. A tady jsem narazila na zajímavou věc. Většina letáčků byla s novým pojmenováním Severská baňa, našla jsem však i starý letáček s původním názvem Ruská baňa. Asi ho tam zapomněli,“ uvedla paní Markéta z Ostravy.

V hotelích aquaparku, na recepcích, v pokojích i v restauracích již byly k dispozici pouze nové letáky s názvem Severská baňa.

Vysvětlení

„Název jsme změnili kvůli různorodosti nabízených procedur a také z důvodu solidarity po vypuknutí války. Učinili jsme tak i po dohodě s našimi zaměstnanci, mezi nimiž jsou jak Ukrajinci, tak Rusové. Sauna byla vždy propojená a nerozdělená, a tak je tomu i u nás. Saunové rituály a wellness služby nabízené v této sauně představují to nejlepší, co mohou nabídnout všechny národy od východu na západ,“ uvedl na dotaz Deníku ředitel Vodního parku Bešeňová Peter Kolenčík s tím, že zdejší saunové mistry seznámili s tajemstvím metacích procedur experti z Litvy.

Petr Wolf (vlevo) s obhájcem při jednání u Krajského soudu v Ostravě.
Bohém na pláži, nebo krysa v koutě? Nejhledanější politik Česka stále na útěku

Vpád ruských vojsk na Ukrajinu zasáhl i potravinářství. V České republice například značka Prima „sáhla“ na název oblíbené Ruské zmrzliny, a to bezprostředně po invazi. Výrobky přelepovala samolepkami s podporou Ukrajiny s tím, že později bude mít zmrzlina nový název – Ukrajinská zmrzlina.