Bruntál a Rýmařov se zařadí ke stovce měst, kde se tento festival uskuteční. Jde o celovečerní pásmo filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu (Za použití tažného draka se jezdec pohybuje po sněhové pláni na lyžích. Na rozdíl od sjezdového lyžování či snowboardingu je sport možné provozovat na rovině, pozn. red.) a dalších zimních radovánkách. A filmy to mají být opravdu zajímavé, většinou jde o vítězné snímky z mezinárodních festivalů.

„Dle mého názoru je nejzajímavějším filmem devatenáctiminutový americký Cold (Chlad). Jde o provovýstup na Gasherbtrum II (8035 metrů nad mořem) tří horolezců. K lezení mě to táhne víc, než k lyžování či snowboardingu. Pak bude zajímavý například český film Ultim8 Separation, který se věnuje freeskiingové scéně," uvedl Rostislav Navrátil, který akci v obou městech organizuje.

Filmů uvidí diváci osm, celková doba promítání je kolem čtyř hodin. V Rýmařově proběhne akce v pátek 9. listopadu od 20 hodin v sále Základní umělecké školy. V Bruntále o den později, v sobotu 10. listopadu, od 18.30 hodin v music baru Barbar.