Zkušeného lyžaře-běžce zima příjemně překvapila. „Jsem strašně rád, že nám sezona ještě nekončí. Po dlouhé době jsem si byl zatrénovat na normálních lyžích. Sice je pořád teplo, ale aspoň je sníh," usmíval se natěšený Sedláček.

V Orlických horách se vždycky běhala třicetikilometrová trať, letos bude o něco kratší. „Trať se běží trochu jinde než obvykle. Podle propozic to budou tři kola a celková délka bude nějakých třicet čtyři kilometrů," představil zkrácený maraton rýmařovský běžec. Jemu samotnému ale více svědčí delší tratě.

„Je pravda, že mám rád delší závody. Ale letos byla třeba i Jizerská padesátka zkrácená. Když máte formu, tak je jedno jestli běžíte dvacet, padesát nebo sedmdesát kilometrů," usmíval se Václav Sedláček, který má ale zrovna o své formě jisté pochybnosti: „Když není možnost moc trénovat, tak je to těžké. Ale to se uvidí na trati, uvidíme, jak na tom budou ostatní kluci."

Profil závodu by měl být rovinatější než v minulých letech. „Díval jsem se na to a mělo by tam být úplné minimum kopců, spíše takové táhlé, mírné stoupáky. To znamená, že závod bude méně náročný, všechno pojede pohromadě a rozhodne se až ve finiši," polemizoval o budoucím průběhu Orlického maratonu Sedláček, kterému více sedí kopcovitější terén.

Rýmařovský lyžař má na závodění v Orlických horách výborné vzpomínky. „V loňském roce jsem vyhrál a předloni jsem skončil druhý," připomněl svá umístění. Letos ale považuje závod za velkou loterii. „Jde právě o to, že nevíme, kdo toho kolik natrénoval na normálních lyžích. Otázkou je taky, jaký bude sníh, jak pojedou lyže. Všechno se zjistí po prvních pěti kilometrech," povídal Václav Sedláček.

Ve stejném termínu se koná i slavný Vasův běh. „Hodně kluků pojede do Švédska. Ale sem se sjede určitě celá elita Ski Tour, přijede určitě Máka, Pšenička, Pavel Ondrášek. Ani já se určitě nevzdávám toho, že bych se posunul do popředí Ski Tour," uzavřel Sedláček.