Nový druh aerobicu

Tentokrát se bude jednat o Latino hot aerobic, který v současné době vystřídal klasický Dance aerobic. „Znamená to, že se do aerobních sestav zapojují prvky latinsko-amerických tanců. Lekci budu kombinovat s klasickým posilovacím stylem PCLASS, což je formování problémových partií těla, kterými jsou hlavně stehna, boky, hýždě a břišní svalstvo.“ vysvětlovala krnovská cvičitelka.

Nový trend v aerobiku si mohou ženy zacvičit od 1. srpna v tělocvičně SŠAMP na Opavské ulici v Krnově každé pondělí od 18.00 do 19.00 hodin. A komu by to nestačilo, může od 19.00 do 20.00 hodin pokračovat ve cvičení v kombinované hodině zumby a bosu. Členský příspěvek činí jen 40,- Kč. S sebou si přineste obuv do tělocvičny, pití, ručník, popř. posilovací gumičky.

Další informace a rozpis lekcí naleznete na www.aerobic-iveta.cz.

Co to vlastně je LATINO HOT?

„Obsahem lekce je učení a opakování jednoduchých kroků a pohybů inspirovaných latinsko-americkými tanci, spojování do vazeb v souladu s hudbou, takže výsledkem je krátká taneční choreografie, v níž se odráží charakter, temperament a energie různých tanců pocházejících z latinské Ameriky, ale i z dalších jižních oblastí,“ nastínila Wrobelová, o co vlastně při nových cvičeních půjde.

„Plynulost a postupnost učení od jednoduchého, základního provedení jednotlivých kroků a pohybů dává možnost všem, aby instruktora bez zastavení a zbytečných pauz následovali, a tím se tepová frekvence stále udržuje v aerobní zóně, což má na organismus řadu pozitivních efektů a skutečně vede k hubnutí. Samozřejmě za předpokladu, že jsou splněny další podmínky jako je pravidelnost pohybové aktivity, úprava stravovacího režimu apod.,“ uvedla pozitivní dopady na lidský organismus cvičitelka Iveta a pokračovala:

„V lekcích Latino Hot se také dbá na správné provedení kroků, estetiku pohybů a držení těla, tzn. na správnou aktivaci svalů a jejich zapojení v jednotlivých pohybech, tak aby zatížení kloubů, především kyčelního a ramenního, a páteře, bylo minimální. Součástí lekce může být kompenzační posilování ochabujících svalů, samozřejmostí je kvalitní strečink na závěr.“

Na závěr ještě Iveta Wrobelová dodala: „Latino Hot přináší radost z tance, emoce, psychické uvolnění, postupné zlepšení kondice i stavby těla bez zbytečného přetěžování. Na rozdíl od např. Zumby respektuje zásady kvalitního kardiovaskulárního a spalovacího tréninku.“