Krnovské ženy čekal v rámci dalšího kola 2. basketbalové ligy náročný výjezd. Vedoucí celek soutěže čekal jeden den zápas na palubovce šestého béčka Pardubic. Druhý den dopoledne už Krnovanky nastupovaly v Brně proti Tesle, které patří v tabulce osmá příčka. Basketbalistky Lokomotivy Krnov se s tímto nabitým programem vypořádaly na výbornou a i nadále vedou druholigové pořadí s dvoubodovým náskokem před Slovankou Mladá Boleslav.
Hodně tvrdý zápas

Družstvo Studánky Pardubice B je mladý celek. Je složen z hráček, které sbírají zkušenosti i v nejvyšší ženské soutěži. Od prvních minut se na hřišti rozhořel boj o každý míč. Místy byla hra velmi tvrdá.

První čtvrtina ukázala, že zápas bude vyrovnaný, Lokomotiva ji vyhrála o jediný bod. Mezi ostatními krnovskými hráčkami vyčnívala hlavně Markéta Novotná. Z pětadvaceti bodů, které Krnov nastřílel, zaznamenala hned patnáct. Začátek druhé části však znamenal pro Novotnou konec utkání. Po několika záludných faulech se nechala vyprovokovat a rozhodčí ji potrestali. Vyhodnotili to jako diskvalifikační chybu, a tak krnovská opora musela ze hřiště. Domácí kolektiv se oklepal a do poločasu se mu podařilo srovnat skóre na 44:44.

A Pardubicím se hodně vyvedl i vstup do druhé půle. V šestadvacáté minutě vedly 61:56. Bylo to však naposledy. Lokomotiva přiložila pod kotel a rozjela se k parádnímu obratu. Jedenáctibodovou šňůrou dala protivníkovi pocítit, kdo je na hřišti pánem. V poslední části už rozjeté Krnovanky postupně navyšovaly svůj náskok. Nakonec zvítězily 87:74

BK Pliska Studánka Pardubice B - Lokomotiva Krnov 74:87 (24:25, 20:19, 20:24, 10:19)
Body: Hradilová 25, Matochová 21, Šandová 17, Novotná 15, Pizurová 7, Bohunská 2
Rozhodčí: Havrda, Hampl

Padlo tam všechno

Brňanky v dosavadním průběhu soutěže zatím jen pětkrát vyhrály. První polovina utkání s Krnovem ukázala, že se jim to pošesté rozhodně nepovede. Basketbalistkám Lokomotivy se dařilo všechno, na co jen sáhly. Skoro všechny střely, které letěly na brněnský koš, skončily přesně v obroučce.

A nebyly to jen připravené pokusy. Krnovankám se dařilo připisovat body i z naprosto nemožných pozic. Rozstřílela se hlavně kapitánka Michaela Šandová. Za celé utkání zaznamenala třicet bodů. A hlavně v poslední vteřině druhé čtvrtiny se jí podařil husarský kousek, když se trefila z poloviny hřiště.

Po první půli vedl krnovský celek velkým rozdílem 50:21. Druhá polovina už byla o mnoho vyrovnanější. Domácí hráčky zlepšily obranu a konečně se začaly trefovat do koše. Třetí čtvrtinu dokonce vyhrály 27:15 a stáhly náskok Krnova. Poslední část však už zkušené hostující basketbalistky pohlídaly a připsaly si vítězství 87:67.

VSK Tesla Univerzita Brno - Lokomotiva Krnov 67:87 (11:25, 10:25, 27:15, 19:22)
Body:
Šandová 30, Hradilová 20, Matochová 17,Novotná 11, Bohunská 4, Pizurová 3.
Rozhodčí: Hrabal, Jakubík

„Přivezly jsme dvě vítězství a to je pro nás důležité. V Pardubicích byl zápas určitě těžší hlavně tím, že domácí praktikovaly hodně tvrdou hru. Naopak v Brně se nám opravdu úplně extrémně vydařil první poločas. Pak už jsme si utkání pohlídaly,“ uvedla trenérka krnovské Lokomotivy Ivana Hlaváčková.