Svěřenkyně Ivany Hlaváčkové podlehly na domácí palubovce extraligovému Hradci Králové 75:102, hořkost porážky přitom okusily v letošní sezoně vůbec poprvé.

Hlaváčková: Jsem velice spokojená

Ovšem pozor, Lokomotiva favorizované soupeřky z nejvyšší české soutěže hodně potrápila. Ještě v polovině třetího dějství ztrácela domácí děvčata jen dva body a nebyla daleko od senzačního vedení. I proto trenérka vedoucího celku druhé ligy po zápase bez váhání vypálila: „Jsem velice spokojená.“

Kdepak, z úst domácí trenérky nezněla ironie. Vždyť Hradecké lvice přijely do Krnova v roli favorita jasnějšího než slunce, o zklamání prý vůbec nemůže být řeč. „Ne, to opravdu ne. Samozřejmě jsme vůbec nečekaly, že bychom mohly vyhrát, ale tři čtvrtiny zápasu jsme s nimi hrály vyrovnanou hru, výsledek nám utekl až na konci,“ ohlédla se Hlaváčková za úterním duelem Českého poháru.

Dva body od Hradeckých lvic

Ani trenér a prezident hradeckého klubu Miroslav Volejník se nezdráhal pochválit krnovské basketbalistky za obětavý výkon. „Domácí hráčky mě překvapily, vydržely s námi běhat celý zápas, podaly velmi sympatický výkon. Myslím, že diváci i ony samotné mohou být spokojeni.“

Krnovská děvčata sice nevstoupila do utkání šťastně, ale obavy z možného debaklu se nenaplnily. S výjimkou závěrečného dějství totiž domácí sehráli poměrně vyrovnanou partii a Hradecké lvice, byť v kompaktní sestavě, se na palubovce Lokomotivy dost zapotily. Zlomový moment nastal v polovině třetí čtvrtiny. Zásluhou proměněných trojek kapitánky Michaely Šandové se krnovské basketbalistky přiblížily Hradci Králové na rozdíl pouhých dvou bodů a domácí publikum bouřlivě hnalo Lokomotivu za senzací.

Jenže nadšení a euforii brzy vystřídal herní útlum, svěřenkyně trenérky Hlaváčkové začaly více chybovat a bodová propast mezi oběma týmy se s přibývajícími minutami zvětšovala.

Ve výhru nevěřila

Ani za vyrovnaného stavu si však prý hostující trenér Volejník nepřipouštěl jakékoliv poraženecké myšlenky. „Strach jsem opravdu neměl. To by byla velká ostuda, abychom jako profesionální klub, který trénuje sedmkrát týdně, tady v Krnově prohráli,“ zamyslel se.

„Ale je pravda, že jsme přijeli bez šesti hráček základní sestavy. Hodně prostoru dostaly ty, které v ŽBL (nejvyšší česká soutěž Ženská basketbalová liga - pozn. red.) pravidelně nehrají. Chtěl jsem, aby se vyhrály, ale je vidět, že některé hráčky čeká ještě hodně práce,“ přemítal kouč Hradeckých lvic.

V obrat údajně nedoufala ani Ivana Hlaváčková na lavičce Krnova, přestože její svěřenkyně byly od vedení jen malý krůček. „V koutku duše jsem možná věřila, asi někde úplně vzadu, ale hradecké basketbalistky jsou příliš zkušené na to, aby zápas pustily. To by u nich neprošlo,“ snažila se mírnit náznaky lítosti.

Recept na úspěch? Rychlost a častější trénink

Nakonec Krnovanky prohrály o sedmadvacet bodů, což je prý vzhledem ke konfrontaci s extraligovým soupeřem přijatelná ztráta. „Z mého pohledu je to pěkný výsledek, takže dobrý,“ usmála se Hlaváčková.

A v čem byly podle domácí trenérky největší rozdíly mezi krnovskými basketbalistkami a profesionálním celkem z nejvyšší domácí soutěže? „Hlavně v rychlosti, taky mají mnohem víc nastříleno, dostaly jsme hodně trojek. Jsou častěji na hřišti a víc trénují,“ uvažovala trenérka Lokomotivy.

Výkon svého týmu přesto kvitovala s chválou. „Holky hrály s chutí a ukázaly, že basket umí a některé z nich by klidně mohly hrát i ligu. Takže ano, já jsem spokojená,“ zakončila Hlaváčková, která ještě stačila důrazně poděkovat domácímu publiku. Příznivci krnovského basketbalu totiž vytvořili v hale Lokomotivy strhující atmosféru a každý koš domácích odvděčili bouřlivým potleskem. „Diváci byli naprosto výborní, skvěle nás hnali vpřed. Kdyby v hale nikdo nebyl, tak by se to utkání vyvíjelo jinak.“

Lokomotiva Krnov - Hradec Králové 75:102 (16:27, 37:54, 60:74)
TJ Lokomotiva Krnov: Novotná 19, Šandová 19, Hradilová 16, Tereza Hlaváčková 15, Fialová 4, Pizurová, Rábková, Bohunská, Bohačíková, Fedorová, Matochová.
Trenérka: Ivana Hlaváčková.