Organizátoři počítali s klidným průběhem celého závodu. Netušili však, že do Krnova přijede o medaile bojovat přes sto padesát závodníků. „Počítali jsme s ohledem na minulé ročníky, že do Krnova přijede okolo osmdesáti borců. Tolik jmen ve startovní listině nás opravdu zaskočilo a ještě větším překvapením byla mezinárodní účast cyklistů. Startovní pole jsme museli rozdělit na dvě skupiny,“ říká spoluorganizátor závodu Zbyněk Ocásek starší, který se letos stal vicemistrem světa v cyklokrosu a dojel si také pro třetí příčku na mistrovství Evropy v silniční cyklistice.

Cyklisté byli rozděleni do tří kategorií. Nejsilnější skupina jela osmnácti kilometrový okruh hned třikrát. Ženy a mladší kategorie jeli okruhů méně. Závod na trati, která vedla z Krnova přes Úvalno, Býkov, Láryšov zpět do Krnova několikrát komplikovali neukáznění řidiči. Organizátorům přesto vypomohla s bezpečností na silnici Městská policie Krnov. „Všichni organizátoři a zejména pak strážníci Městské policie Krnov si zaslouží díky. Bez obětavé pomoci strážníků bychom nebyli schopni zajistit závodníkům potřebnou bezpečnost,“ zhodnotil průběh závodu krnovský cyklista Ocásek.

Mezi závodníky, kteří patří mezi republikovou a Evropskou špičku bylo i několik známých krnovských osobností. Známý tatér Ivoš Výboch dojel v hlavní kategorii mezi stovkou mužů na skvělém osmadvacátém místě. Výtečně si vedl v hlavní kategorii hokejista NHL a čerstvá posila týmu Nashville Predators Radek Bonk, který dojel pětatřicátý a nechal za sebou několik zkušených cyklistů. To, že cyklistiku mohou dělat zkušení sportovci potvrdil kromě hokejisty Bonka také basketbalista Rapidu Vídeň Pavel Staněk, který dojel dvaačtyřicátý. Oba vrcholoví sportovci berou podobné akce jako zpestření tvrdé letní přípravy před kempy na začátku nové sezony.

Výsledky kategorií:

Muži A: 1. Radek Blahut TMK Ostrava, 2. Lukasz Strzedula LKS Blek, 3. Martin Ocásek, Goofy team.

Muži B: Jan Adámek Yogi Racing, 2. Vlastimil Mlynář ACS Drak Vrbno, 3. Tomáš Klášterka CK Frenštát.

Muži C: 1. Rostislav Kuzník HaF Opava, 2. Bořivoj Kubíček ASPV Vápená, 3. Miroslav Kaszuba CK Kolík.

Muži D: 1. Miroslav Adamčík Cyklo Kramoliš, 2. Milan Hasnik Racing Olešná, 3. Zbyněk Ocásek st. Goofy team.

Muži E: 1. Petr Homola Cinelli Ostrava, 2. Petr Veselý TŽ Třinec, 3. Radomír Kramoliš Cyklo Kramoliš.

Ženy 1: 1. Šárka Chmurová Max Cursor, 2. Ivana Jaklová Orli Ostrava, 3. Gabriela Junová Goofy team Krnov.

Junioři: 1. Lubomír Petruš EMPELLA Czech team, 2. Martin Herzog Ziemia Ratiborska, 3. Piela Lukasz Ziemia Ratiborska.

Žáci: 1. Hamáček Buldoci Rapotín, 2. Tomáš Jákl SK Jiří team, 3. Antonín Lant CPV Krnov.

Žákyně: 1. Hana Petrušová ACS Drak Vrbno, 2. Lenka Jáklová SK Jiří team, 3. Romana Lantová Zátor.