V Jeseníkách si dají o víkendu dostaveníčko milovníci adrenalinových sportů. V Karlově u Malé Morávky se pojede v sobotu 4. září už druhý ročník závodu horských kol ve sjezdu – „Freeride dub cup“. Registrace přihlášek bude probíhat od 9.00 do 10.30 u turistické ubytovny Pod Dubem.

Závodit se bude ve dvou kategoriích – kola s pevnými a celoodpruženými rámy. Pak je naplánována obhlídka tratě s možností tréninku. Přibližně ve 12.00 hodin bude dráha uzavřena a ve 12.30 bude následovat start závodu.

Startovné činí 150,- Kč a v ceně bude i občerstvení. Pro dojíždějící bude zajištěno ubytování Pod Dubem s možností v areálu ubytovny také stanovat. Případní zájemci se mohou kontaktovat na telefonu 736 782 839. Na 15.00 hodin je naplánováno vyhlášení výsledků. Vítěz celkové klasifikace získá půlhodinový vyhlídkový let vrtulníkem. Večer bude následovat slosování tomboly a diskotéka.

„Vloni se závodu zúčastnilo 27 jezdců a letos počítáme s nějakým přírůstkem,“sdělil Ivan Kolář, hlavní organizátor závodu a dodal: „Přijďte všichni, kteří máte rádi přírodu a adrenalin v krvi.“

Tomáš Gregor