Na celostátním turnaji starších žáků ale krnovský tenista neuspěl podle svých představ. Ve třetím kole jej vyřadila nasazená jednička Filo z Prostějova. V Orlové hráli i další tenisté z Krnova. Juřica ale vypadl už v prvním kole, David Šulák se naopak poroučel po porážce od Zatloukala. Ten se těší velmi dobré formě. Před necelými dvěma týdny v ostravské Porubě dokonce nepoznal přemožitele a ve dvouhře vyhrál. „Určitě jsem za takové výkony rád. I když na začátku každého turnaje jsem si moc nevěřil a nevěděl jsem, jak se to bude dál vyvíjet,“ přiznal.

V konkurenci 32 hráčů byl Vojtěch Zatloukal nasazený jako pátý hráč turnaje v Orlové. Hned v prvním kole ale vyslal soupeřům jasný signál, že míří výše. Havířovského Jana Seidla doslova smetl ve dvou setech 6:0 a 6:0. Příliš se nemazlil ani s Davidem Šulákem a v krnovském souboji dominoval. Za necelou hodinu se nakonec radoval z hladkého vítězství 6:1 a 6:0. Brány semifinále ale zůstaly Zatloukalovi zapovězeny.

Ve třetím kole se totiž utkal s Danielem Filem z Prostějova. Ještě v průběhu prvního setu držel s nasazenou jedničkou krok, když se krnovský tenista snažil zatlačit soupeře tvrdými údery. Nakonec ale vzal Filo soupeři podání a bylo rozhodnuto. Po porážce 4:6 Zatloukal ztratil koncentraci a druhou sadu vůbec nezvládl. Prostějovský tenista jej záhy vyprovodil z kurtu bez ztráty jediné hry.

„Nechci to nijak omlouvat. Ten kluk byl prostě lepší. Ale myslím si, že hodně sil a soustředěnosti jsem věnoval prvnímu setu a druhý už jsem nemohl,“ vysvětlil Vojtěch Zatloukal. „Můj protihráč hrál spíše takticky a útočil jen sporadicky, protože věděl, že má navrch a že já udělám chybu první,“ dodal.

Uspěl ve čtyřhře

Chuť si Zatloukal spravil až v deblu. Ve čtyřhře startoval spolu se Šimonem Kracíkem z Ostravy. Třetí nasazený pár postupně vyřadil dvojici Chlubna, Černý v poměru 6:2 a 7:6, a v semifinále Nohela s Fajkusem ve třech setech 4:6, 6:3 a 6:4. Cesta krnovsko-ostravského páru skončila až ve finále. Nejvýše nasazená dvojice Figura, Ondryáš bez překvapení zvítězila hladce 6:4 a 6:2. Zatloukal řadí turnaj v Orlové mezi ty úspěšné. Do konečného hodnocení si připsal dalších 60 bodů.

„Určitě jsem spokojen, i když velkou roli hraje los v turnaji, který mi zatím vychází. Pravda je, že minulé tři roky jsem nebýval tak často nasazovaný a můj los byl pokaždé špatný,“ vysvětlil. „Sám se sebou jsem spokojen. Hodně jsem za to vděčný panu Miloši Vaňkovi, se kterým trénuji dvakrát týdně,“ dodal Zatloukal závěrem.