Osm zúčastněných týmů bylo rozděleno do dvou skupin. V bojích v základní skupině se Lokomotiva střetla postupně s jihočeskými Strakonicemi, Javorníkem a maďarskou Budapeští. Na Strakonice, ani na Budapešť krnovské basketbalistky nestačily a v obou duelech podlehly.

Vítězstvím nad Javorníkem si však zajistily třetí místo v poředí skupiny a možnost se ještě poprat o medaile. Důležité bylo zvládnout následující utkání proti domácímu NH Ostrava. Krnovská děvčata se sice bila statečně, ale nakonec protivníkovi podlehla o pouhé tři body 48:51. A tak zbyl na Lokomotivu boj o 5. až 8. místo.

Krnovským hráčkám se v následujícím střetnutí postavil celek Tábora, který důvěrně znají z žákovské ligy. „V tomhle utkání podaly holky nejlepší výkon a po zásluze zvítězily,“ komentovala zápas trenérka Lokomotivy Jana Hradilová.

O konečnou pátou pozici se Krnovanky utkaly s dalším zahraničním soupeřem, družstvem litevského Vilniusu. Na tento tým nestačily hlavně v první půli, což se pro další vývoj utkání ukázalo jako rozhodující. Nakonec podlehly 33:48.

„Turnaj jsme odehrály s osmi hráčkami. Holky si určitě zaslouží pochvalu za obrovskou bojovnost, nasazení a předvedený výkon,“ chválila svůj tým opora ženského družstva Jana Hradilová.

Výsledky Krnova:
Skupina:
Krnov - Strakonice 39:65, Krnov - Javorník 47:38, Krnov - Budapešť 63:83
O umístění: Krnov - NH Ostrava 48:51, Krnov - Tábor 60:30
O 5. místo: Krnov - Vilnius 33:48
Body Lokomotivy Krnov: Dančiová 84, Vávrová 56, Theibergerová 39, Dudová 33, Koudelková 25, Jančárová 21, Vaculíková 6, Tošenovjanová 4, Sedláčková 4.

(jh, hab)