Tomuto okresnímu klání předcházelo nejprve školní kolo atletického čtyřboje, ze kterého se do okresního kola za ZŠ Rýmařovská nominovali tři nejlepší chlapci a tři nejlepší dívky. Družstvo chlapců reprezentovali v okresním kole Tibor Rajs, Antonio Rajs a Pavel Čech, dívky potom Amanda Malá, Šárka Pompová a Mariana Pechová.

Okresního kola se v pátek 17. května zúčastnily všechny školy okresu, které se specializují na výchovu a vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Kromě bruntálské školy z Rýmařovské ulice šlo také o školy z Krnova, Rýmařova a Vrbna pod Pradědem. Díky finanční podpoře města Bruntál a vedení obou škol, kde se sportovní hry konaly, proběhly závody hladce a v pohodové, i když soutěživé a závodnické atmosféře.

Do krajského kola postoupili a okres Bruntál budou reprezentovat tito borci: družstvo chlapců tvoří Tibor Rajs, Petr Bugyi a Jan Žigmund. Dívčí družstvo budou v krajském kole této postupové soutěže reprezentovat Amanda Malá, Mariana Pechová a Šárka Pompová.