Basketbaloví žáci BK Krnov kategorie U15 měli za sebou povedený vstup do sezony v podobě dvou vítězství. Ke třetímu utkání jeli do Nového Jičína. „V loňské sezoně jsme v Novém Jičíně docela vysoko prohráli, ale letos se soupeř představil už bez hráčů ročníku 2001, kteří byli tahouny týmu," říkal trenér krnovských žáků Jan Kovařík.

Krnováci nenechali nic náhodě a do domácího celku se pustili s velkou vervou. Už v první čtvrtině se jim povedlo nasázet soupeři pětadvacet bodů, zatímco Nový Jičín jich zaznamenal jen devět. „Prezentovali jsme se pohyblivou zónou, přes kterou se soupeř nedokázal dostat. Po ztrátách míčů jsme rychle přecházeli do protiútoků a zakončovali.

Dobré bylo i to, že se bodově zapojilo více hráčů a tak domácí nevěděli, koho dříve bránit," pochvaloval si výkon svých svěřenců v prvním poločase Jan Kovařík.

Po poločasové přestávce hosté mírně ubrali a domácí Nový Jičín se přece jen dostal více do hry. ´"Ve druhém poločase jsme už trochu polevili v obraně a nechali si dát nějaké trojky, ale obdržených jednačtyřicet bodů je na utkání na hřišti soupeře dobré," usmíval se Kovařík. Žáci BK Krnov nakonec porazili Nový Jičín téměř o čtyřicet bodů.

„Oproti prvním dvěma zápasům nás už posílili Ivo Santarius a Mates Sysala a bylo to na našem výkonu znát. Přece jen jsme domácí zápasy odehráli jen v sedmi, což bylo docela hektické," rozebíral trenér Jan Kovařík a pokračoval: „Začátek soutěže jsme tentokrát podchytili správně, ale musíme dál makat a zapojit do hry více hráčů.

Pořád to máme střelecky málo rozvržené a hrajeme příliš individuálně. Musíme si míč více půjčovat a více se v útoku hýbat. Pak můžeme i zlepšit efektivitu tak, aby se bodově zapojilo více hráčů. Ale zatím musím kluky pochválit," uzavřel zkušený kouč.

BC Nový Jičín - BK Krnov U15 41:80 (9:25, 18:44, 31:62)
Krnov (sestava a body): Beeldman 40, Křiva 16, Santarius 16, Štěpán 6, Choma 4, Jelínek, Sysala, Šlosárek. Trenér: Jan Kovařík