Základní škola Bruntál, Rýmařovská před časem za podpory města uspořádala okresní kolo. A to i za přispění ředitelky Marcely Žákové z jiné bruntálské základky v Jesenické ulici, která pro potřeby soutěže zapůjčila sportoviště.

A v Bruntále se vyprofilovala hned dvě družstva, která nakonec zamířila do Ostravy. Chlapecký tým byl složen z těchto členů: Dušan Laci, Martin Kanči a Radek Turták. Družstvo dívek tvořily: Jenifer Rajsová, Amanda Malá a Adéla Lasovská.

Vybraní závodníci reprezentace bruntálského okresu podali vynikající výkony. Chlapci nebyli v atletice poraženi a s přehledem zvítězili. Na konto si připsali řadu prvních, druhých a třetích míst.

Dívky sice tolik úspěšné nebyly, ale i tak obsadily pěknou čtvrtou pozici.

V konečném účtování všech okresů Moravskoslezského kraje skončil Bruntál na druhém místě, před něj se dostala pouze Opava.

Vynikajícího počinu dosáhl na krajském kole SHM Dušan Laci ze ZŠ Bruntál, Rýmařovská. Povedlo se mu totiž postoupit do Národního finále Atletického čtyřboje žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, které se uskuteční v Karlových Varech.