Do Ostravy vzal trenér Jan Kovařík prakticky nejsilnější sestavu, přesto čtyři hráči zůstali doma. Utkání začínalo docela brzy.

„Brzký začátek zápasu nám nikdy nevyhovoval, ale tentokrát jsme začali dobře. Opět jsme vyšli z naší zónové obrany a snažili se chodit do rychlých protiútoků," povídal Jan Kovařík a pokračoval: „To se nám dařilo poměrně dobře, až na zahozené vyložené šance."

Trenér však na hře svých svěřenců nenašel jen pozitiva. „Co se nám nedařilo, byly doskoky. Domácí byli menší, ale o to pohyblivější a brali nám míče před nosem. Nebýt toho, mohli jsme mít mnohem výraznější náskok."

Ale od druhé čtvrtiny přešli hosté na hru dvou vyrovnaných pětic. „Chtěli jsme, ať si zahrají všichni hráči stejnoměrně. Tady se projevila menší herní vyspělost střídajících hráčů, a proto náš výkon byl opravdu podprůměrný. Už jsme nebyli schopni rychle přecházet do protiútoků a dávat snadné koše.

Do plné obrany nejsme schopni se prosadit. Hrajeme jen na náhodu či individuálně," mračil se trenér. Přesto Ostrava nebyla pro Krnováky překážkou. Poradili si s ní snadno rozdílem devětačtyřiceti bodů. „Proti silnějšímu soupeři by ale takový výkon nestačil," podotkl Kovařík

Snakes Ostrava B - BK Krnov U15 28:79 (7:24, 14:44, 23:65)
Krnov(sestava a body): Beeldman 30, Santarius 14, Štěpán 8, Sysala 8, Křiva 5, Jelínek 2, Fildán, Lazar, Bajtek, Glac, Zouhar. Trenér: Jan Kovařík.

Sokol Karviná je v tabulce hned za Krnovem a proti nejsilnější sestavě hostů, také Sokoli postavili svá esa. „Soupeř nastoupil hned se třemi hráči, kteří pravidelně nastupují v ligové soutěži za NH Ostrava. A zkušenosti z ligy se projevily prakticky okamžitě," říkal krnovský kouč Jan Kovařík a pokračoval:

„Zatímco my jsme si mysleli, že nás nemůže nic překvapit, domácí nasadili pekelné tempo. Ovšem my jsme jim svou naprosto laxní obranou dovolili prakticky vše."

Hned první čtvrtinu prohráli Krnovští neuvěřitelným rozdílem 38:5. „To se nám hned tak nestalo. Snad někdy v začátcích v minižácích," kroutil hlavou Kovařík. Pak sice hosté další čtvrtiny vyhráli, ale rozdíl si Karvinští pohlídali a zvítězili o sedm bodů.

„Teď se musíme připravit na další důležitý zápas v Bruntále, kde se nám hraje špatně," dodal zkušený trenér. Toto utkání předehrávají krnovští žáci dnes.

TJ Sokol Karviná - BK Krnov U15 86:79 (35:8, 46:25, 69:56)
Krnov (sestava a body): Beeldmanš 35, Santarius 13, Štěpán 12, Choma 11, Křiva 4, Sysala 4, Jelínek, Fildán. Trenér: Jan Kovařík