V letošním roce se však změnila pravidla i organizace závodu. Pohár byl rozdělen na dvě části Moravský pohár a Český pohár, které probíhají odděleně a vítězky obou soutěží se spolu utkají ve finále Česko-Moravského poháru v Břeclavi 6. prosince.

Bruntálské barvy reprezentuje společná skladba bez náčiní ve složení: Adéla Žerotínská, Barbora Nečasová, Daniela Kořínková, Marie Nedopilková a Aneta Ambrozyová.

Děvčata mají za sebou první dva závody ve Zlíně a v Zubří. „Oba závody suverénně vyhrála a na svoje konto si připsala nejvyšší možný počet bodů a mohou tak pomýšlet na velmi dobré celkové umístění v této pohárové soutěži," povídala trenérka Hana Smékalová.

Mimo výše zmíněných závodů se bruntálské gymnastky zúčastnily ještě dalších dvou soutěží, z nichž si rovněž přivezly medailová umístění. V polovině října se zúčastnily mezinárodního závodu ve Veselí nad Moravou, kde je s minimálním bodovým náskokem předstihly pouze dvě společné skladby ze zahraničí.

Umístily se na bronzovém stupínku, nejlépe z domácích společných skladeb. S velikou převahou pak vyhrály svou kategorii na přeboru Severomoravské oblasti v Přerově o týden později.

K dnešnímu dni tak ze čtyř závodů získaly tři zlaté a jednu bronzovou medaili. „Výsledky našich závodnic jsou od počátku sezony vynikající a to nejen díky jejich zodpovědnému přístupu k tréninku, ale také díky dobré přípravě pod vedením jejich trenérky Hany Smékalové," uvedla předsedkyně oddílu moderní gymnastiky a sama také trenérka Lenka Orságová a ještě dodala:

„K dosaženým úspěchům jim gratulujeme a věříme, že všechnu tu dřinu věnovanou přípravě zúročí i v dalších závodech. Přejeme ještě hodně zlatých úspěchů."

Úspěšné gymnastky
Adéla Žerotínská
Barbora Nečasová
Daniela Kořínková
Marie Nedopilková
Aneta Ambrozyová
Trenérka: Hana Smékalová

-lor-