V sobotu nastoupily Krnovanky proti týmu Sparty Praha, který v loňské sezoně bojoval o medaili na mistrovství České republiky. Úvod utkání vyšel lépe soupeřkám, které do zápasu vstoupily velmi sebevědomě.

Oproti tomu naše hráčky byly svazovány nervozitou a zbytečným respektem. Stav po první čtvrtině tak byl 14:27. S přibývajícími minutami děvčata svou bojovností a dobrou obranou srovnala se sparťankami hru a po zbytek utkání již hrála vyrovnanou partii.

Za svou bojovnost a předvedenou hru byly odměněny bouřlivým potleskem domácího publika, které naplnilo celou horní tribunu a povzbuzovalo vytrvale během celého zápasu.

„Krnovské hráčky dnes hrály lépe. Byly rychlejší a důraznější. My jsme jen díky vydařené první čtvrtce zápas zvládly a dovedly do vítězného konce,“ řekla po utkání Hana Brejlová, trenérka BA Sparty Praha.

Krnov - BA Sparta Praha 68:81
Body Krnova:
Jedličková 18, Vávrová 13, Melcrová a Barnetová 9, Dančiová 8, Thiebergerová 4, Koudelková 3, Dudová a Svobodová 2.
Krnovské basketbalistky statečně bojovaly s Pražačkami o každý balón.

V neděli nastoupily krnovské basketbalistky proti týmu USK Praha. Úvod utkání se na rozdíl od soboty vyvíjel pod taktovkou domácích. Děvčata vstoupila do zápasu se sebevědomím a od začátku diktovala hru.

Soupeřky byly zaskočeny a překvapeny agresivní obranou po celém hřišti, která se ukázala pro výsledek zápasu jako rozhodující. Po polovině utkání, která skončila ve prospěch Krnova 27:13, se postupně začala projevovat únava ze sobotního utkání, a to zvláště v úspěšnosti zakončování a neproměňování trestných hodů (40/15 !).

„Ráda bych pochválila děvčata za bojovný výkon, a že do zápasu dala srdce. O dnešní kolektivní hře hovoří i to, že se do tabulky střelkyň zapsala všechna děvčata, která do utkání nastoupila,“ uvedla po zápase Ivana Hlaváčková, trenérka Krnova.

Krnov - USK Praha 63:47
Body Krnova:
Vávrová 19, Barnetová 10, Jeličková 7, Strakošová 6, Dudová 5, Dančiová a Thiebergerová 4, Melcrová, Koudelková, Krejčí a Svobodová 2.
Trenérka: Ivana Hlaváčková.