Krnovští a bruntálští plavci dosáhli na závodech 12. kola Českého poháru v dálkovém plavání naprosto senzačních výsledků. Dominoval především Libor Smolka. Český reprezentant si z Lipna v Dolních Vltavicích odvezl hned tři zlaté medaile. Pozadu ale nezůstali ani další: cenné kovy vybojovali také Jakub Říha, Milan Kašpařík či Tereza Mrůzková.

Suverénní Smolka

V generálce na srpnové mistrovství České republiky kraloval zejména Libor Smolka. Krnovský plavec byl na tratích 3, 5 a 10 kilometrů doslova famózní. Český reprezentant v dálkovém plavání si suverénně doplaval pro tři zasloužená prvenství. Ale natrápil se. Zejména při závodě na 10 km čelil velkým vlnám a silnému větru. „Zaslouží si pochvalu. Vyhrál vše,“ komentoval úspěch svého svěřence předseda krnovského oddílu Michael Mrůzek.

Libor Smolka se zároveň připravil na mistrovskou dvacítku, která se uskuteční v závěru léta rovněž na Lipně v Dolních Vltavicích. Na příčkách mezi desítkou nejlepších plavců se umístil Michael Mrůzek. Ten je lídrem své stěžejní věkové kategorie nad 40 let. Mezi širokou škálou plavců se ale neztratili ani Jiří Ehlich, Petr Rada a Pavel Osadník. „Podmínky byly trošku drsnější, plavat na Lipně je dost těžké. Doplavali jsme téměř všichni, samozřejmě jsme jinak spokojení,“ dodal Mrůzek.

Mrůzková zlatá

Tradičně dobrý výkon se očekával od dálkařské specialistky Terezy Mrůzkové. A nezklamala. Na 10 kilometrech vyhrála bez nejmenšího zaváhání. Podobně jako pro Libora Smolku, i pro Mrůzkovou bylo 12. kolo Českého poháru náročnou průpravou na blížící se mistrovství České republiky. Na vrcholném závodě absolvuje vůbec poprvé v kariéře 20 km.

Rozhodně žádné překvapení nevzbudilo pořadí v kategorii žactva na 5 km. V letošní sezoně je totiž nepsaným pravidlem, že na stupních vítězů stanou Jakub Říha či Milan Kašpařík. Tentokrát si pro zlatou medaili doplaval krnovský Říha před Kašpaříkem. Bruntálský plavecmávýborně nakročeno k historicky první medaili Slavoje v Českém poháru. Prakticky stejné je totiž i průběžné pořadí v celkovém hodnocení.

Krnovu se daří

Naopak Libor Smolka je v hlavní kategorii mužů zatím na třetí příčce. Na čele bilancuje krnovský odchovanec Jan Štábl, který v současnosti hájí barvy Komety Brno. Vzhledem k nadcházejícímu programu má ale Smolka naději v hodnocení poskočit. Tereza Mrůzková figuruje na druhém místě za zkušenou Lenkou Štěrbovou z Pardubic. Vysokou úroveň krnovských plavců reflektuje třetí příčka v soutěži mužstev. Před nimi jsou pouze podstatně věhlasnější oddíly Bohemians a brněnská Kometa.

„Vypadá to, že to tak zůstane i do konce roku. Je možná ještě nějaká šance, ale soupeři také nebudou spát,“ řekl Michael Mrůzek. Cíle pro nadcházející měsíce jsou jasné: úspěšně dokončit sezonu a připravit se na mistrovství České republiky na Lipně v Dolních Vltavicích. Český reprezentant Libor Smolka se navíc zúčastní zářijového mistrovství Evropy v chorvatském Dubrovníku.