„Úkolem nebylo být první, nýbrž zúčastnit se a na každém bodě se jako důkaz vyfotit. Body byly zvoleny tak, aby zde dojeli lidé, buď na crossovém nebo MTB kole nebo též pěšky. Všichni, kdo zdolali všech určených dvacet vrcholů, se nyní mohou pyšnit titulem Elitní krnovský vrchař," říká Petr Mikeska z oddílu Cyklistiky pro všechny Krnov.

Všech dvacet vrcholů se nakonec podařilo zdolat šedesáti sedmi účastníkům, z nich bylo hned devatenáct žen. „Svědčí to o tom, že tato soutěž je opravdu pro širokou veřejnost," podotkl Mikeska.

Kromě účastníků z Krnovska a okolí všech dvacet vrcholů zdolali také lidé z Opavy, Kopřivnice, Libiny, Nového Jičína, Olomouce, Ostravy, ale i Třebíče, Prahy a dokonce Trenčína a Povážské Bystrice.

Pořadatelé Petr Mazúr s Petrem Mikeskou chystají i v roce 2017 další ročník této již oblíbené akce a chystají i jednu novinku, určenou pro ty, kteří mají o něco raději rovinatější cesty.

Vrchařská koruna Krnovska patří do rodiny Vrchařských korun, která vznikla v roce 2013 na Valašsku. Nyní už takových korun existuje v České republice deset a na Slovensku pak další tři.

Dvacet vrcholů Vrchařské koruny Krnovska:
1. Cvilín, 2. Strážiště, 3. Havranov-Holubí vrch, 4. Lesní Domky-Benešov, 5. Větrná, 6. Lesní Školky-Kamenná Bouda, 7. Česká Ves, 8. Skalka, 9. Zátor, 10. Petrovy Boudy, 11. Svatý Roch, 12. Pramen Osoblahy, 13. Vlčí Hora, 14. Dětřichovice, 15. Nad Benešovskou silnicí, 16. Hraniční vrch, 17. Ježník, 18. Čáková, 19. Široká Niva, 20. Barania Kopa