Petruš v Belgii

Všechny potěšila zpráva o přestupu vrbenského odchovance Lubomíra Petruše zpět do belgické profesionální stáje BKCP-Power Plus, kde bude závodit po boku úřadujícího mistra světa v cyklokrosu Nielse Alberta nebo českého reprezentanta Radomíra Šimůnka.

Hampla ulovil Favorit Brno

Díky dobrým výsledkům v poslední sezóně mezi juniory se podařilo i dalším cyklistům z vrbenského gymnázia získat kvalitní angažmá. Petr Hampl, který začínal s cyklistikou v TJ Sundance Opava a později závodil za Mapei Kaňkovský Olomouc, bude v letošní sezóně reprezentovat tým TJ Favorit Brno, který letos vytvořil nové družstvo závodníků do 23 let.

Markos jde do Sparty

Výborný začátek loňské sezóny měl i Tanas Markos, když po několika závodech vedl Český pohár, vleklá nemoc ho však o toho postavení připravila, přesto byl naverbován do pražského týmu AC Sparta Praha. Oba tito závodníci se letos připravují na maturitu, zisk smluv v kvalitních týmech jim zajišťují další uplatnění v cyklistice, i když cesta na vrchol je ještě dlouhá a těžká.

Tanas Markos vedl Český pohár, to mu zhatila až nemoc, přesto získal angažmá ve Spartě Praha. foto: Sparta Praha

Do boje vyrážejí i studenti SG Vrbno

A zatímco Lubomír Petruš bude většinu sezóny závodit v zahraničí, druzí dva borci budou závodit i na závodech Českého poháru v silniční cyklistice, potkávat se na závodech budou i s dalším svým spolužákem Davidem Dvorským, který již vloni závodil za náš nejsilnější tým PSK Whirpool Hradec Králové, kde byl i na roční stáži. V loni na podzim se ovšem na vrbenské gymnázium ze studijních důvodů vrátil.

Závodit budou i další studenti nově pojmenovaného Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál s pracovištěm ve Vrbně. Mezi juniory se o vstup do reprezentace budou snažit Antonín Lant a Rostislav Brokeš, další junioři budou spíše získávat zkušenosti, na regionální i republikové úrovni budou bojovat zkušení kadeti Jiří Petruš a Klára Škopcová, kvarteto žáků bude získávat cenné zkušenosti do dalších let, aby z nich mohli vyrůst kvalitní závodníci, jako z jejich starších spolužáků.

-acs-