Celkovým vítězem seriálu se stal Jakub Roháček (ACS Drak Vrbno) před Vojtěchem Kmínkem (ACS Drak Vrbno), na třetím místě se umístila nejlepší z dívek Nela Haĺáková (SKM Zlaté Hory). Dalšími v pořadí ve spojené kategorii mladších a starších žáků byli Klára Škopcová (ACS Drak Vrbno), Jakub Šíbl (Malá Morávka) a Filip Škopec (ACS Drak Vrbno). Všichni jmenovaní jsou členové nově vzniklého Sportovního střediska Vrbno a starší z nich jsou v péči trenérů vrbenského sportovního gymnázia. Mladší z těchto adeptů cyklistiky již nemají možnost nastoupit ke studiu na nižší gymnázium, zůstávají proto v péči trenérů ACS Drak Vrbno.

Pytel se roztrhl i s cyklistickou drobotinou. Vrbenského dráčku se zúčastnila takřka čtyřicítka dětí do osmi let, z nichž víc než polovina absolvovala většinu ze sedmi uspořádaných závodů. Nejlépe si počínali hosté z polských Glucholaz, zvítězil Mateusz Rojek před Szymonem Rojekem (oba Klutol Glucholazy). Třetí místo vybojoval Tomáš Bambušek (Mnichov). Na dalším místě skončila s malou bodovou ztrátou nejlepší z dívek Zuzana Švanová (ACS Drak Vrbno) před Marií Fiálkovou (Vrbno) a Kateřinou Mlynářovou (ACS Drak Vrbno). V kategorii nejmenších dětí zvítězila Marie Bambušková před Annou Fiálkovou a na třetím místě skončil Šimon Tomčík.

Během jarního období probíhaly i tréninky pro menší děti. „Dráčci" se scházeli pravidelně každou středu v cykloareálu v Mnichově. Tréninků se zúčastnilo takřka třicet dětí. Nejpilnějšími byli Filip Škopec, Kateřina Mlynářová, Vojtěch Kmínek, David Fiálek, Magdalena Míčková a Tomáš Petlach.

Během letních prázdnin se někteří z těchto nových členů ACS Drak Vrbno zúčastnili i závodů mimo naše město. Úspěšní jsou naši mladší žáci, kteří opanovali stupně vítězů na kritériích jak ve Staré Vsi nad Ondřejnicí, tak v Dětmarovicích. V obou závodech, zařazených do poháru Moravskoslezského kraje, zvítězil Jakub Roháček před Vojtěchem Kmínkem. Nepopulární čtvrté místo v Dětmarovicích vybojoval starší žák Adam Hlávka. Klára Škopcová zvítězila v závodě Jesenický šnek v Oskavě, Jakub Šíbl vyhrál ve Zlatých Horách, Zábřehu a Rapotíně a třetí místo v Rýmařovském triatlonu vybojoval teprve sedmiletý David Fiálek.

I během září a října budou probíhat pravidelné tréninky Dráčků. Stejně jako na jaře se budou konat každou středu v 16 hodin na dráze v Mnichově.Vložený závod pro menší děti proběhne i v rámci Českého poháru masters v cyklokrosu, který se koná v cykloareálu v Mnichově 30. září. Více informací na www.acsvrbno.estranky.cz .

ALENA MLYNÁŘOVÁ