Áčko příliš nepřesvědčilo

A-tým TJ Krnov se v Přerově utkal s domácím celkem, Novým Jičínem, Ostravou a Opavou. I když se Krnovákům povedlo udržet první výkonnostní skupinu krajského přeboru, tak svou hrou svého kouče Martina Kopečka příliš nenadchli, spíše naopak.

„Hra nestála za moc. Normálně se nám střídají krásné výkony s propadáky. Tentokrát kluci hráli celou dobu podprůměrně, jinak se to nedá nazvat," kroutil hlavou krnovský trenér a pokračoval: „K lepšímu výkonu se kluci dostali jen proti domácímu Přerovu, v ostatních zápasech už to slavné nebylo. Nový Jičín nám uštědřil hned na začátek pořádný výprask. Proti Ostravě a Opavě jsme zahráli sice o něco lépe, ale koukat se na to nedalo," dodal zklamaně Martin Kopeček.

Šéf krnovské střídačky hledal příčiny slabší hry svých svěřenců. „U kluků je za poslední dobu vidět pokrok po technické stránce. Podání máme silnější a rychlejší, bloky lépe zavřené. Prostě to, co teď kluci trénovali, to nám jde," říkal Kopeček, ale hned dodával: „Ale mezihra a příjem byl žalostný, nahrávači se taky nedařilo a náš nejlepší útočník Vojta Bažo, který po pár míčích vždycky chytne formu a je prakticky nezastavitelný, spálil mnoho vyložených šancí."

Kouč Krnova byl ale nakonec rád, že jeho mladíci první skupinu udrželi i pro další pokračování soutěže. „Jednoduše řečeno, nedařilo se nám. Nemám představu čím to bylo, ale jsem rád, že je to za námi, a že i přes to prokletí, které nás ten víkend provázelo, kluci dokázali vyhrát zápas s Přerovem, který nepříjemně kousal.

Mnoho míčů vydřeli a do konce nikdo nevěděl, jak to skončí. Přerov vypadá nenápadně, ale umí se vyhecovat a soupeři zavařit. O tom už se přesvědčily mnohé týmy, které ho podcenily, a pak bylo zle," hodnotil výsledek Martin Kopeček. Špička volejbalových žáků Moravskoslezského kraje je velmi kvalitní a pro Krnov je jedině dobře, že mezi tu elitou patří také.

Béčko jde výkonnostně nahoru

Domácí výkon B-týmu hodnotil Kopeček pozitivně. „Byť ještě nemají žádnou výhru, tak jejich hra vykazuje značné pokroky. Výkon kluků v béčku se zlepšuje a teď už se na tréninku začínají učit i postavení a herní situace. Pokud půjdou dál tak jak doposud, budeme mít příští rok šikovné volejbalisty pro áčko," usmíval se kouč Martin Kopeček.

Již tento víkend čeká na žáky další kolo Českého poháru ve Frýdku-Místku. Junioři se pak představí v Hlučíně.