Jako důkaz, že nejde o náhodu, zároveň žáci udrželi nejlepší skupinu v krajském přeboru. V minulém kole se probojovali mezi pět nejlepších týmů a při turnaji v Novém Jičíně 12. února dokázali nejen potrápit zkušený Nový Jičín, ale hlavně porazit Přerov. Tím si zajistili účast mezi pěti nejlepšími v kraji i do dalšího turnaje.

Oslabená sestava

Přitom tým se nevyhnul jako všichni ostatní rozšířené absenci během velkých mrazů.

„Do Českých Budějovic jsme vyrazili bez Denise Siudy a Karla Vrabky, dvou šikovných nadějí z Albrechtic. To způsobilo jednu velkou nesnáz. Na nejnamáhavějším turnaji jsme neměli jak efektivně střídat, chyběli nám vysocí obránci i útočníci. Tým mohl střídat pouze zadní hráče na zlepšení příjmu, ale základní sestava byla na konci totálně vyčerpaná,“ povídal trenér krnovského celku Martin Kopeček.

Na turnaji v Novém Jičíně na tom byli Krnováci ještě hůř. „Chyběli dva hráči základní sestavy, Tomášové Marek a Svoboda. Hráči Denis Siuda, Karel Vrabka a Vojta Plánka zvyklí do hry naskočit na pár míčů a pak se vrátit zpět, museli hrát naplno celé zápasy a neměl jim kdo pomoci,“ vysvětloval Kopeček.

Krnovská spanilá jízda

Mladí Krnováci se však se vším vypořádali. „Na Poháru kluci vlétli jako draci na domácí České Budějovice,“ usmíval se kouč Krnova. Ty hladce porazili 2:0. Pak ale následovala tříhodinová pauza. Ztuhlí Krnovští se utkali s rozehranou Českou Třebovou. Soupeř byl lepší a uvolněnější a po zásluze získal výhru 2:0, i když byla velmi těsná.

Pak přišel nejhezčí zápas. „Kluci se doslova porvali o každý míč a získali překvapivou, ale zaslouženou výhru nad Českým Krumlovem 2:1. Poté se již řádně unavení museli utkat s nepříjemným Prosekem Praha. Získali jsme další výhru 2:1, ale třetí zápas v řadě byl už opravdu vyčerpávající,“ rozplýval se nad srdnatým výkonem svých svěřenců kouč.

Po vítané pauze se unavení, ale nahecovaní Krnováci utkali s Brnem A, které porazili 2:0. Druhý den následovaly ještě dvě výhry 2:0 nad týmy z Liberce a Přerova. „Nastala tak kuriózní situace, kdy měly tři týmy stejný počet výher, ale postoupit mohly pouze dva. Tým Českého Krumlova postoupil díky lepšímu poměru setů, Česká Třebová pak velice těsně díky poměru míčů. Přesto jsme byli spokojení, šest výher ze sedmi zápasů je něco, o čem se nám snilo jen velice tajně,“ říkal rozesmátý Kopeček

Úspěšní i v krajském přeboru

O týden později se tým vydal do Nového Jičína a zde v okleštěné sestavě bojoval opět o udržení. Po hodně těsné prohře s Novým Jičínem 0:2 následoval nepodařený zápas s ŠSK Beskydy.

„Byli jsme slabší a prohráli zaslouženě 2:0. Pak jsme předvedli pěkný a zodpovědný výkon proti týmu Přerova, který brzy podlehl 2:0. Na závěr jsme sice odolávali v prvním setu Ostravě, ale nakonec jsme byli poraženi 2:0. Cíl udržet se jsme tedy splnili na a byli jsme spokojeni. Vzhledem k tomu, že Ostrava, ŠSK Beskydy i Nový Jičín patří mezi patnáct nejlepších týmů v ČR a naše krajská soutěž je velmi kvalitní, máme další příležitost zlepšovat se ve hře proti silnějším soupeřům,“ rozebíral Martin Kopeček.

Hlas trenéra Martina Kopečka

Faktem zůstává, že Krnováci díky poctivému tréninku a zkušenostem získaným v Poháru i v krajském přeboru jdou výkonnostně i bodově nahoru. Vzhledem k tomu, že tento tým začal dohromady hrát až v srpnu 2011 je to úctyhodný výkon.

„Naše zázemí hráčů schopných naskočit do hry roste a univerzál Vojta Bažo se rychle přibližuje útočným kvalitám naší opory Tadeáše Handlíře. Vojta se dostal i do výběru Krajského centra mládeže, kde je momentálně pět našich hráčů. Oproti dřívějšku máme lépe postavené a zavřené bloky, kvalitnější servis a výrazně rychlejší nahrávku z výskoku díky velkému zlepšení nahrávače Michala Drabiny,“ sčítal pozitiva kouč, ale našel i slabiny:

„Jediné, co nás dělí od těch nejlepších, je kvalitnější příjem a hlavně zkušenosti v obraně a v útoku. Ale ty chceme dál získávat a věříme, že se nám to podaří.“

Fanoušci bohužel žáky doma neuvidí. V Krnově je pouze jedna tělocvična se dvěma hřišti (bez toho nejde turnaj žáků pořádat), ZŠ Žižkova, a tam je neustále plno. Další zápasy čekají žáky nejprve v posledním kole Českého Poháru v Hradci Králové, kde musí obhájit své místo v první dvacítce v ČR a poprvé si zkusí systém play-off. Poté je čeká další kolo Krajského přeboru a s ním boj o udržení mezi pěticí nejlepších týmů.

-mk-