Krnovské volejbalové družstvo juniorů vyrazilo ke druhému kolu krajského přeboru této věkové kategorie do Dolního Benešova. Opět na ně čekaly dva zápasy, kromě domácího celku se Krnovákům postavil jejich přemožitel a lídr soutěže z prvního kola mužstvo SŠK Beskydy z Frýdku-Místku.

Sestava z juniorů, kadetů i žáků

V krnovském dresu opět nastoupili zkušení volejbalisté Habara s Mocikem, pak trochu méně zkušení Wawrzyniak, Dolejš, Sukup, Tomáš a Antonín Keclíkové. Z tradičních žákovských opor nechyběli Handlíř s Drabinou. Jako úplní nováčci přibyli do sestavy žák Vojtěch Bažo a třetí blokař, kadet Daniel Vinzenz.

Proti Beskydám hořely emoce

Utkání s SŠK Beskydy okořenily emoce. „Byla tam určitě touha vrátit soupeři porážku. Emoce také nadzvedl jeden z jejich hráčů, který se choval naprosto nevhodně, nakonec ho musel napomenout rozhodčí. Nakonec však přece jen zvítězil volejbal,“ povídal krnovský trenér Martin Kopeček. Oba týmy prokazovaly svou výbornou úrověň.

„Byly k vidění krásné míče a také výkony nahecovaných hráčů a vítězstvím si nemohl být jistý nikdo, dokud nebylo rozhodnuto. Na hřišti se vystřídali všichni naši hráči. Někteří podali až překvapující výkon,“ chválil úroveň duelu Kopeček.

Hráči předváděli nadstandartní výkony

Nad všemi vyčníval Tadeáš Handlíř, který svým útokem strašil soupeře. „Mile překvapili všichni blokaři, u kterých šlo vidět výrazné zlepšení od minulého turnaje a tak výrazně přispěli k vítězství. Ostatní hráči podávali také dobré výkony, především Wawrzyniak na přihrávce. Úplný nováček Bažo se také dostal na hřiště a nezklamal nás, naopak, zahrál výborně a ukázal, že má velkou budoucnost,“ rozplýval se kouč Krnova.

Cenný skalp Beskyd

Jeho celek nakonec Beskydy porazil poměrem 3:1. „Dokázali jsme, že jedna prohra nás nepoloží, ale spíše motivuje. Soupeře jsme výkonnostně přehrávali celou dobu a to, že nás trápil, jsme si často způsobili sami. Ale vítězství nás hřálo a mohli jsme být právem spokojeni,“ hodnotil Kopeček.

První dva sety jasnou záležitostí

Po kratičké čtvrthodinové pauze nastoupili Krnováci proti Dolnímu Benešovu, což je o poznání slabší celek než Beskydy. První dva sety krnovští jasně vyhráli a vypadalo to, že nebudou mít problém.

„Ovšem domácí začali hrát naplno, naopak u nás se projevila zřetelná únava z předešlého zápasu. Chybějící přestávka šla tvrdě poznat. Naši unavení hráči začali kupit jednu chybu na druhou a soupeř se dostal do hry. Ztratili jsme velmi těsně třetí set a s obavami nastoupili do čtvrtého,“ komentoval průběh druhého utkání Kopeček.

Čtvrtý set urval Krnov

Ve čtvrté sadě se Krnovákům podařilo vybudovat náskok, který ale začali postupně ztrácet. Domácí už mysleli na tie-break. „Vzali jsme si oddechový čas a museli klukům trochu promluvit do duše,“ osvětlil klíčové okamžiky šéf krnovské střídačky. Krnov nakonec v setu zvítězil a získal i celé utkání v poměru 3:1. V koncovce hodně pomohl Antonín Keclík úspěšnými bloky i útoky.

TJ Krnov – SŠK Beskydy 3:1, TJ Krnov – Dolní Benešov 3:1
Krnov: Lukáš Habara, Tomáš Mocik, Michal Drabina, Tadeáš Handlíř, Vojtěch Bažo, Daniel Vinzenz, Radim Dolejš, Tomáš Keclík, Marek Wawrzyniak, Vojtěch Sukup, Antonín Keclík, trenéři: Jaromír a Martin Kopečkovi.

Krnováci se vrátili do čela krajského přeboru. To mohou potvrdit 4. prosince na domácí půdě v tělocvičně SŠAMP Krnov od 10 hodin.

Žáci o víkendu o Český pohár

Všichni krnovští hráči se nyní soustředí na přípravu žáků na kvalifikaci do Českého Poháru. Ta se odehraje už tento víkend v Hradci Králové. „Pokud naši žáci uspějí, budou hrát celorepublikovou soutěž na vysoké úrovni,“ uvedl trenér Krnova Martin Kopeček.