Kromě domácích se v Krnově ukázaly ještě celky Dolního Benešova a SŠK Beskydy. Krnováci měli velkou motivaci. Případné dvě výhry by jim prakticky zajistily vítězství v celé soutěži. To se nakonec nepovedlo, ale přesto krnovští junioři i nadále vedou celou soutěž s velkou převahou a mají tak dobrou výchozí pozici pro obhájení titulu vítěze v krajském přeboru.

Sestava se tentokrát rodila trochu obtížně. „Žáci hráli souběžně turnaj Českého poháru v Českých Budějovicích, takže chyběli zkušení hráči Tadeáš Handlíř a Michal Drabina. Juniorů je v podstatě dost, ale zasáhl osud. Celý měsíc laboroval s nemocí nejzkušenější krnovský hráč Lukáš Habara, na poslední chvíli onemocněl Radim Dolejš a hrát mohl jen sporadicky a opora týmu na pozici univerzála Antonín Keclík také nebyl úplně zdráv,“ popisoval těžkosti s kádrem trenér Jaromír Kopeček.

Přesto právě nemocný Keclík byl tím, kdo svůj tým táhl prakticky celou dobu. Především v prvním utkání s SŠK Beskydy byl neudržitelný. „Bohužel pak mu došly síly, ale i tak patřil k nejlepším hráčům,“ pochválil svého svěřence Kopeček a rozpovídal se i o ostatních hráčích: „K němu se po rozehrání přidal i nahrávač Lukáš Habara. Bral na sebe zodpovědnost, rozehrával a i často zakončoval, výborně podával i blokoval. Blokaři, ač začínající, nenadělali tolik chyb a i když útok středem vázl, nebylo to tak zlé,“ dodával kouč Krnova.

Jaromír Kopeček však ví, že jeho tým má ještě mnoho rezerv: „Co našemu týmu chybělo, byl útok z hlavního kůlu. Vždy to byla naše síla, ale tentokrát byli smečaři slabší. Tomáš Mocik má omezené možnosti tréninku a mladí hráči ještě nedozráli. Proto jsme nezakončovali z mnoha šancí a to hodně ovlivnilo výsledek. Na postu libera hraje už druhou sezonu Vojtěch Sukup a v neděli podal jeden z nejlepších výkonů. Bohužel ani on se nevyvaroval chyb a to mnohdy právě v rozhodujících momentech.“

Obě utkání Krnováků byly obrovské bitvy, ve kterých rozhodoval až pátý set. S celkem Beskyd jej domácí zvládli a vyhráli 3:2, proti Dolnímu Benešovu stejným poměrem podlehli. „Musím hráče pochválit za výkon. Nechyběla bojovnost, nasazení a obětavost. Po herní stránce je náš tým výrazně nad soupeři, ale chybí vyhranost a jistota. Někdy i trocha štěstí, ale to ke sportu patří,“ rozebíral Kopeček a pokračoval:

„Že jsou na tom hráči morálně dobře, svědčí hlavně tie–break prvního utkání. Čtvrtý set jim totiž vyloženě utekl, ale přesto se dokázali zvednout a vyhrát. Tie–break proti Benešovu byl dobře rozehraný a koncovka infarktová, bohužel druhé vítězství nám uteklo, ale tak to ve sportu chodí,“ uvedl trenér Kopeček, který pochválil i domácí fanoušky, ti svůj tým po oba duely neúnavně povzbuzovali.

Zápasy:
TJ Krnov – SŠK Beskydy 3:2
SŠK Beskydy – TJ Dolní Benešov 3:2
TJ Dolní Benešov – TJ Krnov 3:2

TJ Krnov:
Lukáš Habara, Tomáš Keclík, Antonín Keclík, Daniel Vinzenz, Radim Dolejš, Tomáš Mocik, Marek Wawrzyniak, Matěj Hujda, Vojtěch Sukup, trenér: Jaromír Kopeček