Vzhledem k tomu, že tým má nového trenéra, dva nové nahrávače a došlo i k jiným změnám (systém hry, změna postů pro jednotlivé hráče, nové signály) bylo tohoto kroku zapotřebí.

Do Kozlovic odjela pouze dvě auta s osmi hráči. První zápas zpočátku vypadal na naprostý debakl. Kluci v průměru o dvanáct až patnáct let mladší než soupeř neměli šanci. Byli šíleně nervózní a uhráli jen míče, které jim soupeř povolil.

Zlepšení hry

Časem nervozita vymizela, kluci se přizpůsobili kvalitní hře soupeře a začali protivníky trápit. V dalším průběhu už drželi krok a Kozlovice utekly jen o pár míčů vždy až v koncovce setů.

V druhém zápase se hra prakticky vyrovnala, projevila se kondiční letní příprava, kluci začali chvílemi soupeře přehrávat a ve druhém a třetím setu dokonce vedli. Kozlovičtí nakonec vyhráli, když využili svých zkušeností a lepších volejbalových schopností.

„Kluci splnili přesně to, co se od nich požadovalo. Měli vzorný servis, velice slušný příjem, hráli dobře i na bloku a v obraně. Naopak nejslabším bodem hry byl útok. Nebyli jsme, hlavně ze začátku, schopni položit míč a z toho důvodu jsme nakonec prohráli,“ okomentoval dvojzápas hlavní trenér Martin Kopeček a pokračoval: „Klidně můžeme říct, že jsme odešli poraženi se ctí. V křestu ohněm jsme obstáli a výsledky tady nejsou podstatné.

Otázkou zůstává, co potom předvedeme v soutěži juniorů. Poděkovat chci Karlu Handlířovi, řediteli Základní školy na Janáčově náměstí, který s námi na zápasy cestoval. Hala v Kozlovicích je krásná a nemohu si stěžovat na podmínky, které nám domácí vytvořili.“

Kozlovice - TJ Krnov 3:0 a 3:0

Sestava Krnova: Andrys O., Malík J., Siuda D., Keclík A., Handlíř T., Sukup V., Navrátil V., Wawrzyniak M.
Trenér: Martin Kopeček.