Letošní sezona byla pro žáky trošku zlomová a odlišná, že?

Ano, letos poprvé jsme postavili dva týmy, áčko a béčko. I když kluci z B-týmu získali v soutěži jen jedenáct bodů a byli poslední, nic to nemění na faktu, že naše základna roste a kluci se snaží a zlepšují.

Jakých výsledků letos vaši žáci tedy dosáhli?

Výsledkově jsme si polepšili oproti minulé sezoně ve všech směrech. Krnov A skončil na pátém místě v krajském přeboru. Naše béčko na patnáctém místě z celkově patnácti týmů. Jen pro doplnění, loni náš jeden tým skončil šestý ze třinácti celků.

Nehráli jste však jen krajský přebor, ale i Český pohár. V něm jste dopadli jak?

V Českém Poháru skončil náš tým na 21. místě ze čtyřiceti týmů. Loni to byla dvacátá příčka z dvaatřiceti týmů. Na výsledky jsme navíc od druhé poloviny soutěže už tolik nehleděli. V první polovině kluci splnili víc, než jsme doufali, a navíc jsme museli řešit situace, které nám hru na body znemožnily. Několikrát chyběl univerzál Vojta Bažo, protože jako člen reprezentačního týmu musel několikrát odjet v den zápasu.

Křížily se nám několikrát zápasy. A úplně nejtěžší byl přechod na rychlou hru, kterou musel zvládnout nahrávač Michal Drabina a podpořit jej musel celý tým, jinak by při své premiéře v extralize kadetů za ŠSK Beskydy neměl Michal šanci.

Jak tedy nakonec hodnotíte dosažené výsledky?

Tyto potíže, které už jsem naznačil, spolu se zraněními a nemocemi sice papírově poškodily naše výsledky, ale upřímně. Jaký je rozdíl být v republice osmnáctý nebo dvacátý první? A v krajském přeboru pátý nebo čtvrtý? Veřejnost počítá jen medaile, ale my si tento omezený náhled nesmíme dovolit. Žáci se mají v prvé řadě vychovávat po volejbalové i morální stránce a náš zatím malý oddíl to musí brát na zřetel. Nehrajeme extraligu, na první místa nemáme potenciál ani podmínky. Pokud se to časem změní, můžeme o tom uvažovat.

Můžete zmínit svůj nejhezčí zážitek v sezoně?

Nejhezčí zážitek jsme měli na závěr. Kluci si v posledním kole poháru úspěšně zažili první on-line zápas na TVCOM.cz. Proti týmu Prosek Praha předvedli jeden z nejhezčích výkonů a ukázali, co umí. Další zápasy se sice zdaleka tak nevyvedly a už se jen prohrávalo, ale to nevadilo, na 21. pozici už nešlo nic změnit a stále častěji nastupovali do hry mladší hráči, aby se „otřískali" na příští sezonu. Nakonec to bylo jen ku prospěchu naší budoucí hry.

A naopak nejhorší?

Nejstrašnější zážitek během sezony byl otřes mozku Ríši Masaře na turnaji v Českých Budějovicích. Náš hráč byl zasažen při rozsmečování do hlavy a musel být odvezen do nemocnice, kde si jej nechali tři dny. Poprvé jsme z turnaje odjeli bez hráče. Naštěstí se sám vrátil domů a asi po týdnu se vrátil i do formy. Takže ta příhoda měla dobrý konec.

Celkový průběh sezony tedy hodnotíte kladně?

Letošní rok hodnotím velmi kladně. Zahráli si úplně všichni a nejen tak naoko ke konci zápasu, ale plnohodnotně mnohdy celé turnaje. Vždy jsme měli dost ochotných hráčů nastoupit, vyjma situace, kdy bylo šest hráčů nemocných, ale to ovlivnit nejde. Zvládli jsme nakonec celou sezonu bez absence v zápasech. Dva hráči od nás odchází do extraligy (Michal Drabina do ŠSK Beskydy a Vojtěch Bažo do Brna). Výsledkově jsme si polepšili a splnili jsme více než všecky cíle, které jsme si zadali do této sezony. Jediné, co se nám nepovedlo, byl postup do druhé osmičky Českého poháru v celostátních kolech. Ale v první půlce sezony jsme byli dvakrát mezi nejlepšími osmi, což nás moc potěšilo.

Čím vám dělají vaši kluci radost mimo volejbalu?

Jako trenér a zároveň učitel jsem hrdý na kluky i ohledně chování. Neměli jsme žádné vážné kázeňské problémy a i mezi kluky jsou vztahy dobré, starší vychovávají ty mladší na tréninku a umí spolupracovat i mimo tréninky.

Vy volejbalem žijete. Můžete říci, kolik času jste při něm v této sezoně strávil právě s žáky?

To vám říct můžu, je to taková malá statistika pro pobavení. Žáci letos odehráli celkově 75 zápasů jen ve své kategorii. Najezdili na pohárech celkem 3374 kilometrů a strávili spolu čistého času 401 hodin, což je o pár hodin více než 14 dní. (usmívá se).