První zápas v sobotu ráno hráli krnovští mladíci proti domácím hráčům. „Budějovičtí nejsou vysocí, ale zato běhaví a šikovní hráči, což je pro náš tým, se zatím nedůrazným útokem, vyjma Tadeáše Handlíře, celkem nepříjemné,“ uvedl Kopeček. Krnováci hráli s vyrovnaným soupeřem velmi dobře a bojovali. První vítězství 2:0 bylo doma.

„V dalším utkání nás čekal favorit Kometa Praha. I s tímto týmem jsme na začátku drželi krok a celkem jistě jsme mu sebrali první set. Pak ale přišly strašné chyby na bloku a soupeř nám skládal míče pod nohy. Kluci prohráli díky faktu, že blokování a obrana našeho týmu je dosud v plenkách. Prohra 2:1 byla sice nemilá, ale Praha si body zasloužila,“ komentoval prohraný duel kouč.

Český Krumlov je velmi nenápadný, zato nebezpečný soupeř. Bylo jasné, že je to tým běhavý, rychlý a hlavně daleko zkušenější, ale hrát se s ním dalo a zvítězit možná také. „Získali jsme první set a předváděli pěkný a koncentrovaný volejbal. Pak ale náš tým zažil největší výbuch ve své dosavadní historii. Všichni hráči včetně největších opor Tadeáše Handlíře a Michala Drabiny začali dělat naprosto úděsné chyby a celý druhý set byl ztracen. Po tomto výprasku se hráči trochu vzpamatovali a tie-break byl vyrovnaný, ale nažhavený soupeř získal i tento set a druhá prohra 2:1 byla na světě,“ kroutil hlavou lodivod Krnova.

Na zápas s Ústím nad Labem nastoupili Krnovští s reálným předpokladem, že vyhrát lze jen v případě velkého štěstí a zaváhání soupeře. „Těžko říct proč, ale první set jsme soupeře hodně trápili a nebylo to zadarmo. Začali nám utíkat až v druhém setu, který jsme ztratili větším rozdílem. Další prohra 2:0. Ale stydět jsme se nemuseli, výkon hráči předváděli velmi dobrý a po výbuchu s Krumlovem už nebylo ani stopy,“ chválil své svěřence Kopeček.

Poslední utkání s Libercem bylo velice důležité. Krnov potřeboval vyhrát, aby si zajistil místo ve třetí osmičce. „Kluci si vzali zodpovědně k srdci vše, co jim bylo řečeno a na hřišti předvedli velice pěkný výkon korunovaný úspěšnou výhrou 2:0,“ povídal trenér.

Druhý den nastoupili krnovští volejbalisté k rannímu utkání s Trutnovem. Soupeř, rozehraný z předešlého zápasu, je zaskočil a uhrál první set. „Ve druhé sadě bychom možná uspěli, kdyby naše obrana nedělala drastické chyby na bloku. Soupeř útočil do tupých směrů, to je do míst, kde by měl být blok, ale naši nezkušení blokaři to nevyužili. Tato prohra 2:0 nás trochu mrzela, ale rychle jsme se otřepali a vrhli se na nejslabší tým, Litvínov,“ komentoval Martin Kopeček.

„Prohrát s Litvínovem by byla vyložená ostuda. Tu jsme si neuřízli. Vyhráli jsme jasně a s převahou 2:0,“ radoval se kouč Krnova. Tím si Krnovští zajistili definitivní účast ve třetí osmičce i v dalším kole Poháru.

Trenér Martin Kopeček byl s výsledky v Českém poháru hodně spokojen, přece jen šlo o historicky první účast Krnováků v této soutěži. „Ostudu jsme si rozhodně netrhli. Tři vítězství 2:0, dvě těsné prohry 1:2 a dvě klasické prohry 0:2 nám zajistily celkově čtvrté místo ve skupině a dobrou výchozí pozici do dalších turnajů. Ten příští nás čeká v lednu v Turnově,“ povídal šéf krnovské lavičky a pokračoval: „Pohár také ukázal klukům jejich chyby a nedostatky. Mnoho svých chyb si hráči uvědomili a některé dokázali spravit přímo na hřišti. Univerzál Vojta Bažo a blokař Jan Keclík už začali úspěšně pomáhat Tadeáši Handlířovi s útokem, aby celá váha této činnosti neležela jen na něm. Celý tým se nyní zaměří na trénink obrany, především blokování kůlů a posílení útoku středem a z pravého kůlu. K tomu bude sloužit kromě tréninků i vánoční soustředění, které proběhne o svátcích,“ nastínil další program týmu Kopeček.

Na své svěřence však byl kouč náležitě hrdý: „Je třeba pochválit celý tým nejen za výkon, ale i lavičku za povzbuzování a úspěšné střídání, a také za chování během celého Poháru. Nenastal žádný problém ohledně kázně na hřišti i mimo něj. Zvýraznit bych chtěl především výkon opor Tadeáše Handlíře a Michala Drabiny, kteří celý tým táhli velmi zodpovědně a šli všem příkladem. Velkou bojovnost a pokrok ukázali Jan Keclík a Vojta Bažo, kteří výkonnostně začínají dohánět své dva nejlepší spoluhráče. Nejvýraznější herní zlepšení zaznamenal Tomáš Marek, který se díky svému přístupu a aktivitě probojoval do základní sestavy. Ostatní hráči pracují na svém výkonu také zodpovědně a tým jde herně neustále nahoru,“ uzavřel pozitivní hodnocení celku mladých krnovských volejbalistů Martin Kopeček.

Utkání: TJ Krnov České Budějovice 2:0, - Kometa Praha 1:2, - Český Krumlov 1:2, - Ústí nad Labem 0:2, - Liberec 2:0, - Trutnov 0:2, - Litvínov 2:0.

TJ Krnov: Tadeáš Handlíř, Michal Drabina, Jan Keclík, Denis Siuda, David Gadziala, Petr Frank, Patrik Caisberger, Tomáš Marek, Vojtěch Bažo, Vojtěch Plánka, trenér: Martin Kopeček

PAVEL HABRAM
MARTIN KOPEČEK