Krnov si zajistil výbornou pozici na celkový triumf v soutěži. Vítězství nad Havířovem se však nerodilo vůbec lehce a domácí mužstvo se k němu doslova protrápilo. Svůj podíl na tom sehrál i zdravotní stav hráčů. Téměř polovina týmu nastoupila k zápasům se zdravotními patáliemi. Citelně to bylo znát zejména na nahrávačovi Lukáši Habarovi, kterého trápí bolesti zad. Se stejným problémem se potýká také universál Zdeněk Ján. Lehce nachlazený hrál rovněž smečař Vojtěch Navrátil a blokař Michal Durišík má pak potíže s ramenem.

Špatné rozpoložení Kopečkovy družiny bylo znát především v úvodu obou utkání. „Hosté hráli bezstarostně, o nic jim nešlo a hlavně jim vše vycházelo,“ říkal domácí kouč. V koncovce se krnovští volejbalisté dopustili několika nevynucených chyb a soupeř v prvním setu nezaváhal. Rovněž druhé dějství bylo vyrovnané, ale tentokrát zvládli koncovku lépe domácí a srovnali 1:1. Naopak třetí a čtvrtý set už byl zcela pod kontrolou krnovského celku, který soupeře takřka smetl.

Druhý set odvetného utkání nabídl takřka identický průběh jako první sada. „Znovu přišly výpadky v koncentraci a hosté dokázali, byť se štěstím, druhý set vyhrát,“ vysvětlil Jaromír Kopeček. Nástup domácích do třetího setu byl ovšem fantastický a k prvnímu bodu se soupeř dostal až za stavu 0:8. Zatímco publikum oslavovalo vítězství domácího týmu, soupeř ještě výsledek zdramatizoval, když těsně před koncem vyrovnal na 21:21. „Potom jsme už žádné drama nepřipustili a set vyhráli,“ dodal Kopeček.