V průběžném pořadí tak i nadále Krnovu patří poslední příčka. Do Polska přitom odjelo pouhé torzo týmu, Kopeček měl k dispozici jen šest hráčů. „Keclík jel navíc nachlazený a bez zkušeností, protože ještě nikdy nehrál,“ doplnil krnovský kouč.

V sestavě tak chyběli zranění Vojáček i Andrys. „Tomu udělali stop rodiče. V obavách, že by Jirka nastoupil do hry, ho raději nepustili. Účast také odřekl již dříve Drahotužský, který má údajně větší ambice, než hrát tuto soutěž s námi,“ pokračoval Kopeček.

Trenér krnovského mužstva už dříve avizoval, že vzhledem k neúspěšné domácí premiéře a velké síle soupeřů budou jeho svěřenci sbírat především zkušenosti. Jeho slova se potvrdila prakticky už v prvním utkání s polskou Jastrzebie.

I přes hladkou porážku bez zisku jediné sady však Kopeček hledal pozitiva. „Špatný byl pouze druhý set, naopak ve třetím podalo družstvo velmi solidní výkon,“ přiznal.

O bod je obrali sudí

K zisku prvního setu se krnovští volejbalisté nedopracovali ani ve druhém utkání s ostravskými DHL. „Tady si naši hráči docela věřili a to byla možná chyba. Soupeř hrál velmi chytře a přes veškerou naši snahu opět vyhrál,“ Jaromír Kopeček.

Krnovský trenér se přitom nestačil divit, když jeho svěřenci v posledním duelu s polským Radlinem šokovali prakticky celou halu po vítězství v úvodní sadě. „Druhý set kluci po velkém boji sice prohráli, ale výkon byl velmi dobrý, a tak si hráči věřili i na závěr,“ líčil.

V rozhodujícím setu se o vítězství přetahovala obě mužstva, vyrovnanou koncovku však negativně ovlivnili rozhodčí. „Druhý rozhodčí přehlédl jasnou teč soupeře, když si zrovna povídal něco se zapisovatelem a soupeř už koncovku zvládl. Set těsně a s velkou dávkou štěstí vyhrál,“ doplnil Kopeček.

„Ale za výkon si naši hráči zaslouží velkou pochvalu. Vždyť v sestavě v jaké hráli, pouze se šesti hráči, to bylo zralé na ručník,“ dodal na závěr.