Krnovský kouč v Ostravě téměř nezasahoval do podoby rozestavení kádru. „Chtěli jsme vyzkoušet hráče na jiných postech proti všem soupeřům,“ vysvětlil. Do týmu zařadil nováčky Radima Nováka a Antonína Keclíka, vyléčený blokař Ondřej Andrys v úvodu nastoupil na pozici libera. „Hrál výborně, byl jednoznačně oporou týmu,“ chválil ho Kopeček.

Proti polskému Radlinu to však bylo málo platné. Favorit smetl krnovské volejbalisty hladce ve třech setech, tragická byla především druhá sada po výsledku 12:25. „Naštěstí se tým ve třetím setu zvedl. Sice prohrál, ale už to bylo vyrovnané a hráči opravili pošramocenou reputaci,“ pokračoval Kopeček.

Už dříve sehráli Krnovští velmi vyrovnanou partii s celkem Jastrzebie. Poláci sice vyhráli 3:0 bez ztráty jediného setu, ale o vítězství rozhodli vždy až v těsné koncovce. „Hladká porážka nás ani moc nemrzela, protože výkon byl opravdu velmi solidní,“ přiznal Kopeček.

Jako velmi vítaný se v závěrečném utkání s ostravským DHL ukázal přesun Ondřeje Andryse na tradiční post blokaře. „Útočil, bránil, bojoval. I ostatní hráči vycítili šanci. Soupeř byl k poražení,“ věděl Kopeček. Krnovští byli jen krůček od premiérové výhry. Po senzačním zisku druhé sady útočili na skalp domácího mužstva, ještě v půli rozhodujícího setu vedli už o čtyři body. Nakonec je ale znovu zradilo podání.

„Tým však ostudu rozhodně neudělal. Kluci dokázali držet až na výjimku jednoho setu se soupeři krok,“ zhodnotil krnovský trenér. Poslední kolo základní části volejbalové interligy hostí na začátku dubna polský Radlin. „Nad družstvem není nutno lámat hůl. Organizace soutěže umožňuje, že při finálovém turnaji můžeme skončit pátí, ale pochopitelně i poslední,“ zakončil Kopeček.