Krnov na domácí palubovce dvakrát porazil Dolní Benešov 3:0 bez ztráty setu. Svěřenci trenéra Jaromíra Kopečka dosud klopýtli jen jedinkrát a na druhý Havířov mají osmibodový náskok.

Tak hladké vítězství v Krnově dlouho nepamatují. Domácí družstvo zastihl v útlumu pouze první set. „Soupeř velmi dobře podával a naši hráči měli s tím potíže,“ vysvětlil Kopeček. Bezpečné vedení Krnovští stáhli už v polovině úvodního setu, v koncovce pak dominovali. „Další průběh utkání jsme už měli zcela pod kontrolou a místy to bylo spíše exhibiční vystoupení,“ pokračoval Kopeček.

V jednoznačné režii pokračoval i druhý zápas, byť domácí tentokrát už žádné drama nepřipustili. V závěrečné sadě dokonce nepustili soupeře ani přes deset bodů. „Je pravda, že Dolní Benešov tomu přispěl i sám svou odevzdaností,“ prozradil Kopeček.

Juniorský kádr se v závěru podzimní sezony potýká s marodkou. Dlouhodobě zranění jsou Ján a Mocik. V utkání s Dolním Benešovem chyběl rovněž Niklasch, na lavičce proto seděl jediný a ve spěchu povolaný novic Novák. „Juniorský tým navíc nemůže odpočívat, protože je tvořený převážně z hráčů v kadetském věku, a tak musí pilně trénovat na nastávající turnaje Interligy,“ dodal Jaromír Kopeček.

Mezinárodní soutěž Interligy startuje už 10. ledna premiérovým turnajem v Krnově.

TJ Krnov – Dolní Benešov 3:0, 3:0
TJ Krnov: L. Habara, Durišík, Andrys, Navrátil, J. Habara, Malík, Novák.
Trenér: Jaromír Kopeček.