„Jedná se o projekt s mezinárodní účastí. Loni jsem byl na finále v Ostravě a mělo velmi dobrou úroveň,“ vysvětlil Kopeček. Krnovské volejbalisty finančně podpořil předseda krnovské tělesné jednoty Pavel Čech. Režijní náklady by se ale měly vrátit formou dotací z Evropské unie.

„Šel jsem do toho především proto, že chtěli hráči, to pro mě byla alfa a omega. Stejně jako peníze. S nimi nám pomohl pan Čech,“ dodal Trenér volejbalistů by rád v Krnově uspořádal jeden z kvarteta turnajů interligy. „Pokud se nám to podaří, bylo by to výborné,“ doufal. „Je hodně odvážné, že jsme se do toho vůbec pustili. Ale věřím, že to bude pro krnovský sport přínosem,“ dodal.

Silná konkurence

Interligy kadetů se zúčastní dohromady šest družstev včetně Krnova. Kopečkův výběr ale bude spíše volejbalovým trpaslíkem. V soutěži totiž narazí na špičkové a zkušené soupeře. Není tedy divu, že si Jaromír Kopeček rozhodně nedělá iluze o úspěchu. „Jdeme do toho s tím, že alespoň jeden ročník zkusíme. Věřím tomu, že to bude jedině dobře. Teď se ale připravujeme na to, abychom si neudělali superostudu,“ pokračoval.

Kromě extraligové Ostravy do soutěže zasáhne také Olomouc, Opava a dva polské celky, Rybnik a Jastrzebie Borynia. „Polský volejbal je evropská, vlastně i světová špička,“ chválil kvality soupeřů. „Osobně jsem z toho měl velké obavy. Já jsem obyčejný trenér krajské úrovně a proti nám budou stát trenéři elitních družstev,“ uvedl.

Účast v interlize Kopeček vnímá jako výbornou příležitost zviditelnit krnovský volejbal. Jako trenér se totiž dlouhodobě potýká s nedostatkem hráčů, což se mimojiné odvíjí na výsledcích v soutěžích. „Pokud do toho člověk nejde po hlavě s odvahou sobě vlastní, tak ničeho nemůže docílit. Věřím, že by se tím volejbal mohl zviditelnit, že může přitáhnout i mládež,“ dodal.