Po odehrání skupin se v semifinále utkaly týmy TKT proti Dream Teamu a Strojvůdci vyzvali Ďábly. V prvním semifinále byl úspěšnější tým TKT, který zdolal Dream Team v poměru 500:456. Ve druhém duelu se zrodilo asi největší překvapení turnaje, když si outsider turnaje, tým Ďáblů, vyšlápl na jednoho z favoritů, Strojvůdce, a porazil je rozdílem 30 bodů 476:446.

Tým Strojvůdců si poté trošku spravil chuť po nevydařeném semifinále a v těsném souboji o 3. místo porazil Dream Team o pouhých sedm kuželek v poměru 468:461. Ve finále se utkaly týmy TKT, jakožto favorit turnaje a obhájce loňského vítězství, s překvapením turnaje, týmem Ďáblů.

Favorit neponechal nic náhodě a hned od prvního kola potvrzoval, že to s obhajobou myslí vážně. Po skončení utkání svítil na obrazovkách výsledek 538:474 pro tým TKT, který své utkání odehrál v sestavě Petr Vaněk, Martin Koraba, Marek Koraba a Lubomír Koraba starší.

Nához 538 bodů byl zároveň nejvyšším náhozem dne. Mezi jednotlivce se prosadila velmi výrazně zástupkyně ženského pohlaví z týmu Berušek. Janě Mirtové se povedl nejen nejvyšší nához dne, úctyhodných 234 bodů, ale také skončila druhá mezi jednotlivci v celkovém pořadí s průměrem 173,75 bodů.

Jediný, kdo jí dokázal porazit, byl zástupce vítězného týmu Petr Vaněk s průměrem 177,33 bodů. Stupně vítězů doplnil ještě třetí Tomáš Juroška s průměrem 173,6 bodů.

„Turnaj probíhal na startu s menšími komplikacemi z důvodu odhlášení dvou družstev, které však nic nezměnily na tom, že všichni účastníci po skončení turnaje byli spokojeni s jeho průběhem. Kvalita jednotlivých hráčů jde každoročně nahoru a obhajovat titul bude určitě příští rok zase o něco těžší,“ uvedl kapitán vítězného družstva a zároveň ředitel turnaje Marek Koraba.

-mk-