V pondělí 9. února zajížděly basketbalistky SK Bruntál k dalšímu utkání přeboru střední Moravy do Frýdlantu nad Ostravicí a v tréninkovém tempu dokráčely k rekordnímu vítězství.

Domácí basketbalistky jsou outsiderem soutěže a už postavení obou týmů v tabulce dávalo předem tušit, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Domácí tým s věkově stejným kolektivem jako Bruntál je ale po basketbalové stránce někde jinde a patří k začátečníkům. Většina týmů si na snaživých dívkách z Frýdlantu, které hrají pro zábavu, spravují skóre a nacvičují kombinace a herní varianty.

Utkání probíhalo podle očekávaného scénáře. Domácí tým se snažil uhrát co nejmenší porážku a vstřelit alespoň nějaký bod. Pro hostující sestavu šlo o volný trénink, při kterém si hráčky zkoušely své útočné kombinace.

Na palubovce se tak mnohem častěji objevovala nejmladší děvčata bruntálského týmu. Domácí hráčky nedokázaly soupeři vzdorovat a ani jej nedonutily k většímu úsilí. Domácí se za celé utkání dostaly pouze jedenkrát ke střelbě trestných hodů a k jednomu úspěšnému zakončení.

Hráčky SK Bruntál si tak v pohodě zastřílely a zakombinovaly a po skončení si připsaly rekordní vítězství, které je dále drží se stoprocentním bodovým ziskem na špici tabulky.

BK Frýdlant nad Ostravicí - SK Bruntál 2:127 (0:26, 0:36, 2:31, 0:34)
Body: Kateřina Jedličková 21, Kateřina Stránská 21, Michaela Šandová 21, Sandra Barnetová 18, Martina Pečová 16, Kateřina Raabová 14, Pavla Švajdová 9, Monika Pečová 4, Nikol Barnetová 3, trojky: 0:6, trestné hody: 2/0-27/13, fauly: 20:9, rozhodčí: Radim Kavka.

Bruntálské basketbalistky bez ztráty

Ani v dalším utkání přeboru střední Moravy bruntálské basketbalistky minulý čtvrtek 12. února na své palubovce nezaváhaly a ostravského soupeře nakonec poměrně snadno udolaly.

Čtvrteční podvečer přinesl předehrávané utkání týmů z popředí tabulky. Na obou stranách nastoupily okleštěné sestavy, když hostujících hráček přijelo do Bruntálu jen šest a domácích bylo jen o jednu více.

V minulém utkání ještě na podzim v Ostravě byl vyrovnaný průběh a i tentokrát se dal očekávat vyrovnaný boj. O jednu hráčku větší kádr dával Bruntalačkám šanci lépe využívat střídání. Domácí se snažily rychlou hrou soupeřky držet, udolat a nedovolovat jim moc odpočívat. Ostravský tým vyrukoval na palubovku se zataženou zónovou obranou. Ta domácím hráčkám příliš nedovolovala a jen těžko se dostávaly pod koš.

Cestou ke skórování tak byly rychlé protiútoky nebo střelba z větší vzdálenosti. První varianta se týmu celkem dobře dařila a znamenala body. Střelba z perimetru ale měla v průběhu utkání hluchá místa.

V prvním poločase Bruntál soupeřky mírně přehrával a pomalu si budoval náskok. Problémy dělala domácím hostující podkošová hráčka, která držela ostravský celek bodově a byla osobností i v obraně. Cílem SK Bruntál tak bylo vnikat ke koši soupeřek tak, aby opora hostů byla nucena faulovat.

Úvod třetí části se Bruntalačkám příliš nepodařil. Ostravanky zlepšily pohyb v zóně a nutily soupeřky hrát dále od koše. Domácím nešla ani střelba a náskok Bruntálu se snížil na sedm bodů.

Po oddechovém čase se ale bruntálský tým uklidnil a několika úspěšnými tříbodovými pokusy se opět vrátil do herní pohody. V poslední části se podařilo donutit nejlepší hráčku Ostravy k pátému faulu a to bylo pro SBŠ Ostrava klíčové. Následná několikabodová šňůra domácích pak zapříčinila úplnou rezignaci ostravských soupeřek. Utkání se pak v poklidu dohrálo k vítěznému konci pro SK Bruntál, které nadále drží samou špici tabulky se stoprocentní úspěšností.

SK Bruntál - SBŠ Ostrava „C" 87:50 (21:14, 29:10, 18:19, 19:7)
Body: Jedličková Kateřina 23, Šandová Michaela 16, Stránská Kateřina 14, Barnetová Sandra 12, Pečová Martina 11, Švajdová Pavla 7, Pečová Monika 4. Trojky: 9:3. Trestné hody: 20/10-9/5. Fauly: 7:14. Rozhodčí: Krejčí Karin.