Pětaosmdesátiletý Jan Chovaniok je už velezkušeným hráčem. „Tip ligu hraji od úplného začátku, ještě jsem nevynechal ani jednou," usmíval se. A také letošní výhra není jeho první. „Asi před třemi lety jsem vyhrál tablet a ještě nejaká sluchátka," pokračoval.

Jeho znalosti regionální kopané nejsou náhodné. „Celý život jsem fotbal hrál, za Město Albrechtice, za TJ Krnov, za Lokomotivu Krnov, tam jsem působil po vojně. Takže to fotbalové prostředí tady znám. Ale víte, jaký je fotbal, třikrát se trefíte, jednou do tyčky, a kdybyste chtěl trefit tyčku, tak se netrefíte," směje se.

Vítěz jarní Tip ligy má své oblíbené týmy. „Fandím Krnovu, a protože jsem z Města Alberchtic, tak samozřejmě i Avízu. Ale když hraje kterýkoliv manšaft z okresu s někým mimo okres, tak fandím našim."

Jako fanouška Krnova Jana Chovanioka hodně mrzí, že tým sestoupil z divize. „Je to škoda. Je to otázka hráčů. A abyste měl hráče, potřebujete peníze. Ale musím říct, že jednu dobu hráli pěkný fotbal, doufejme, že v krajském přeboru budou hrát prim," povídal Jan Chovaniok a pokračoval: „Město Albrechtice hrálo taky vysoko a dobrý fotbal, dokud byly peníze, a zase jsme u toho."

I v pětaosmdesáti je sport pro Jana Chovanioka neodmyslitelnou součástí jeho života. „Na fotbale jsem v podstatě každý den. Žádný zápas nevynechám a chodím i na tréninky. Pokud zrovna nehraji stolní tenis, který pořád hraji závodně, tak jsem na fotbale," dodával vítěz.