Hned v 1. utkání šokovalo družstvo FC United‚ když předvedlo málo vídaný nához. V utkání s týmem Škorpiónů shodili 622 bodů‚ což je nový rekord turnaje. V tomto utkání padl také rekord mezi jednotlivci všech dosud pořádaných turnajů. Na svědomí ho měl Tomáš Juroška‚ kterému se povedlo nakoulet výborných 247 bodů. V tomto utkání se však tým FC United asi „vyházel" a v dalších zápasech začal jen prohrávat‚ takže do bojů o poháry nakonec nezasáhl.

Skupinu „A" vyhrál bez ztráty kytičky obhájce vítězství‚ rodinný tým TKT před dalším rodinným týmem Guntry.

Skupinu „B" ovládlo i přes porážku družstvo Záchranářů. Druhým postupujícím se stal loňský finalista‚ a to tým Systému.

V semifinálových bojích se tak utkala v repríze loňského finále družstva TKT a Systému, a družstvo Záchranářů s týmem Guntry. V prvním semifinálovém souboji bylo stejně jako v loňském roce úspěšnější družstvo TKT v poměru 487:447‚ ve druhém pak zvítězilo družstvo Guntry v poměru 418:403.

V utkání o třetí místo se nejprve utkala družstva Záchranářů se Systémem. Úspěšnější bylo družstvo Záchranářů a po výsledku 493:448 se poprvé v historii umístilo na pódiu.

Vrchol celodenního turnaje‚ finále mezi týmem TKT ve složení Marek Koraba‚ Martin Koraba a Lubomír Koraba st. proti družstvu Guntry ve složení Jan Lakomý‚ Jaromír Lakomý a Rostislav Lakomý, sliboval velmi vyrovnaný průběh. Po zcela vyrovnaném průběhu však rozhodlo deváté a desáté kolo‚ kdy pevnější ruku prokázalo družstvo TKT a radovalo se ze „zlatého hattricku".

Nejlepším hráčem turnaje se zejména díky náhozu 247 bodů stal Tomáš Juroška z FC United (průměr 184‚2 b.)‚ před Jaromírem Lakomým (průměr 175‚83) z týmu Guntry a Martinem Korabou (průměr 175‚6 b.) z TKT. Nejlepší ženou pak byla vyhlášena Jitka Kovalová ze Systému s průměrem 157‚2 bodů.

„Jsem moc rád‚ že se nám podařilo vyhrát turnaj potřetí v řadě‚ čímž jsme udělali radost nejen sami sobě‚ ale také našemu sponzorovi‚ panu Thiebergerovi. Turnaj proběhl bez jediné komplikace‚ hráči byli spokojeni a turnaj si užili. Všichni se již také těší na podzimní část Krnovské bowlingové ligy‚ která zahajuje v 1. zářijovém týdnu‚" shrnul průběh turnaje kapitán vítězného družstva a zároveň ředitel turnaje Marek Koraba.

Konečné pořadí turnaje

1. TKT

2. Guntry

3. Záchranáři

4. Systém

5. FC United

6. Uličníci

7. Klub Sráčů

8. Škorpióni

9. Hrdobci

MAREK KORABA