Po loňské sezoně, kdy o titulu rozhodovalo pouze pár kuželek a kdy nedošlo k žádným výrazným změnám ve složení družstev, neměla soutěž jasného favorita. Zároveň také po minulé sezoně nikdo nespadl do II. ligy, jelikož všechny týmy z II. ligy odmítly postup do elitní skupiny. To vše zajišťovalo napínavé zápasy v obou soutěžích.

V obou úrovních, tedy I. i II. lize bylo rozlosováno dvaadvacet družstev, která se utkala čtyřkolově během celého ročníku. Celkem do čtyř set čtyřiceti čtyř zápasů zasáhlo sto dvacet tři hráčů a hráček různých věkových kategorií, čímž se potvrdilo, že bowling je hra opravdu pro všechny.

Nejmladší hráčce bylo pouhých čtrnáct, nejstaršímu hráči naopak úctyhodných devětasedmdesát let. Na bowlingových drahách se samozřejmě objevily také ženy, celkem jich v sezoně bojovalo devatenáct.

Před začátkem sezony sice nebyl dán jasný favorit na titul, přesto na základě loňských výsledků byly mírně favorizovány týmy obhájců titulu TKT a družstva Nezmarů, Kachen z depa a Klubu Sráčů.

A JE TO bez ztráty bodu

Vítězem II. ligy se stal zcela suverénně a rozdílem všech tříd tým „A JE TO", který v celé sezoně neztratil ani jediný bod a výhrou v šestatřiceti utkáních v řadě stanovil těžko překonatelný rekord soutěže.

Pokud tento tým své výkony z II. ligy zopakuje také o úroveň výše, bude určitě zatápět favoritům a může se stát černým koněm nového ročníku. Doplněn bude o stříbrný tým Klubu Sráčů B. Bronzový stupínek vybojovalo družstvo Brusičů.

Nejlepším hráčem II. ligy se stal zástupce vítězného týmu Lubomír Koraba mladší, před Vítem Hrašnou (Klub Sráčů B) a Romanem Malíkem (Brusiči). Nejvyšší nához se podařil výkonem 217 bodů Václavu Blažkovi z týmu Brusičů. Naopak nejnižší nához se „podařil" Simoně Grulichové z ryze ženského týmu Berušek výkonem pouhých 58 bodů.

Bezkonkurenční výkony TKT

V první lize se bojovalo do posledních zápasů spíše o postavení na druhém a třetím místě. Po vcelku vyrovnané první části soutěže zabojovali v podzimní části zástupci družstva TKT (kapitán Marek Koraba, Bedřich Pluhař, Jiří Kelichhaus, Jiří Toman) a šestnácti vítězstvími v řadě už dlouho před koncem soutěže rozhodli o svém suverénním vítězství. Obhájili tak titul z minulého roku.

Největším překvapením však byla stříbrná pozice, kterou vybojovala po většinu sezony nevýrazná sestava KOS Krnov (kapitán Petr Bezruč, Bohumír Chlebovský, Zdeněk Lukáš, Ladislav Zavadil a Lubomír Staša).

Toto družstvo bylo ještě v polovině soutěže na šestém místě s výraznou ztrátou na medailové příčky, nenápadně se však vyrovnanými výkony prokousalo až na krásnou stříbrnou pozici. Velký boj o třetí příčku svedla družstva Nezmarů a Kachen z depa. O pouhý bod byli nakonec šťastnější Nezmaři (kapitán Miroslav Jonáš, Radek Příhoda, Pavel Tyleček, Radek Krvač a Jiří Flokovič) a zopakovali tak loňský výsledek.

Na opačném konci tabulky skončila družstva Stylu a Medvědů, která tak sestupují do II. ligy.

Nejlepší hráči sezony

Mezi jednotlivci se bojovalo také velice tvrdě až do posledních kol. Nejlepším hráčem sezony se stal Jiřím Kelichhaus z vítězného TKT s průměrem 177,4 bodů před Radkem Příhodou (176,6 bodů) a Bedřichem Pluhařem (172,6 bodů).

Nejvyšší nához v mistrovském utkání předvedl Kamil Trulej z týmu Klub Sráčů A výkonem 242 bodů. Nejvyšší nához mezi ženami se podařil Evě Kadlecové výkonem 203 bodů. Nejlepší ženou se stala suverénně Markéta Veselá z týmu A JE TO, stříbro vybojovala Jana Uličková ze Stylu a bronzový stupínek vybojovala Eva Kadlecová z Berušek.

Nejvyšší nához družstev předvedli hráči týmu Nezmarů výkonem 630 bodů, což je zároveň nový rekord soutěže.

„Máme za sebou další ročník již tradiční soutěže a jsem rád, že si drží nadále vysoký standard, jak v oblasti výkonů hráčů, tak v rovině organizační. Musím velice poděkovat provozovateli Bowlingového centra v Krnově, panu Aleši Naumovskému za výbornou spolupráci a věřím, že i nadále bude tato spolupráce fungovat na vysoké úrovni.

Je to hlavní předpoklad pro úspěšné řízení takto časově náročné soutěže. I přes tuto časovou náročnost se snažíme vyjít hráčům maximálně vstříc, aby se mohli dostavit na zápasy i přes například směnné provozy," povídal ředitel soutěže Marek Koraba a pokračoval:

„Řídím tuto soutěž už devět ročníků a je to někdy opravdu velmi náročné skloubit s prací a rodinným životem, zvlášť nyní, kdy máme doma přírůstek. Tečku za uplynulým ročníkem udělá Společenský večírek, který se bude konat 30. ledna ve Společenském sále KOS Krnov. Tam budou slavnostně předány ceny vítězům. Také „nebowlingovou" veřejnost samozřejmě zveme, nudit se rozhodně nebudete," uzavřel hodnocení šéf Krnovské bowlingové ligy.