Dva dny plné soutěží, zábavy a exhibicí se představí milovníkům sportu a koní v Úvalně 11. až 12. července, a to v areálu jezdeckého klubu Úvalno.

Sobotní den odstartuje v 10 hodin Soutěž o šerifa obce, která se letos koná již potřetí. Další součástí se stane westernový parkur trail a westernová drezúra Horsemanship, která nabízí divákům skvělou podívanou na jezdecké umy soutěžících. Po ukončení programu následuje přestávka, kterou ukončí slavnostní nástup všech soutěžících s koňmi.

Třetí v pořadí bude divácky oblíbená westernová rychlostní disciplína slalomů mezi tyčemi a čtvrtou částí mezi barely. Předposlední soutěží se stane netradiční show, kterou vyhodnotí samotní diváci. Večer od 19 hodin zpříjemní country bál, na kterém zahraje skupina s příhodným jménem Country s.r.o.

Nedělní dopoledne odstartuje parkur do osmdesáti centimetrů s žolíkem na jeden metr. Následovat bude parkur do sta centimetrů s žolíkem na sto deset centimetrů. Velice zajímavou podívanou se stane mini-maxi parkur dětí. Pro opravdové fajnšmekry jsou na programu připraveny ukázky plemen koní následované ukázkou kvalitní anglické drezury s hudbou.

Jako zakončení dne proběhne vystoupení leteckých modelářů se slavnostním ukončením. Pořadatelé dodávají: „Po celé dva dny máme pro návštěvníky připraveny kolotoče, možnost jízdy bryčkou, bohaté občerstvení a další doplňující atrakce.“ Akci pořádá Jezdecký klub Úvalno ve spolupráci s Hypocentrem Silesia.