Letní republikový šampionát v Letohradu sice kvůli zranění musely vynechat největší hvězdy Gabriela Koukalová, Ondřej Moravec a Eva Puskarčíková, kvalitu závodů to však rozhodně nesnížilo.

Na úvod se ženské startovní pole muselo popasovat se sprintem na 7,5 kilometru, jehož součástí byla jedna střelecká položka vleže a druhá vestoje. Veronika Zvařičová sice na první ležce třikrát minula, ale ve zbytku závodu si počínala výborně, odčinila svá zaváhání a nakonec vybojovala výbornou stříbrnou medaili za Veronikou Vítkovou, která zvítězila s náskokem čtyřiceti vteřin.

„S výsledky sobotních závodů jsem spokojená. A to hlavně po běžecké stránce. Teď už toho moc nenatrénuji, co se týče fyzičky. Jen jsem smutná ze střelby. Ve sprintu za tři trestné je moc.

Večer před supersprintem jsem navíc zjistila, že mám povolený dioptr, takže jsme ho s trenérem dotáhli a večerní závod byl vleže skvělý,“ posunula se směrem k supersprintu biatlonistka původem ze Starého Města u Bruntálu. Také druhé závodní zápolení ji vyšlo na výbornou, neboť si v sobotu večer na dvouapůlkilometrové trati dojela pro třetí příčku a tím i druhou medaili.

Další zkoušku pro Veroniku Zvařičovou znamenala nedělní stíhačka. Byť si běžecky nevedla špatně, celkem sedm chyb na střelnici ji však stálo umístění v čele výsledkové listiny a nakonec byla klasifikována až jako sedmá.

„Na nedělní závod jsem se opět těšila a věřila si. Čtyři chyby vleže po dvou položkách mě ovšem docela uzemnily. Stojky jsem nezvládla hlavou,“ uvedla pro Region odchovankyně břidličenského biatlonu a vzápětí pak ještě pokračovala:

„Pro normální lidi, fanoušky, to dělá dojem nesoustředěnosti. Já jak tam nezačnu střílet hned a peru se se strachem vystřelit ránu, tak je z toho zpackaná a ještě k tomu dlouhá střelba. Ve stíhačce jsem se aspoň opřela o běh. Ale teď jediné, co můžu před sezonou ještě zlepšit, je právě ta střelba. Na ni bude teďka čas a zaměřím se na první ránu.“

Veronika Zvařičová je pro mnohé vzorem sportovní oddanosti a bojovnosti. Před čtyřmi lety při tréninku na kolečkových lyžích v Jablonci se při sjezdu v plné rychlosti střetla s projíždějícím vozidlem a utrpěla řadu vážných zranění. Z nich se ale dokázala zotavit a zhruba po roce se k biatlonu opět vrátila.

Shodou okolností před rokem po letohradském šampionátu vypadla z české reprezentace, letos se do ní ale vrátila a o víkendu ukázala, že před blížící se zimní sezonou chytá dobrou formu.

„Letní příprava je super. Probíhá bez nemoci, proto spokojenost. Zlepšení oproti jaru, takže super,“ doplnila na závěr Veronika Zvařičová.