Veronika Zajícová patří k velkým nadějím krnovského boxu. Foto: archiv Jaroslava MorbitzeraMladá krnovská boxerka v kategorii do padesáti kilogramů narazila na Slovenku Miriam Belákovou z Nového Mesta nad Váhom, kterou před dvěma týdny v Prostějově porazila.

„Již před zahájením utkání mezi oběma děvčaty bylo ve vzduchu cítit určité napětí, o čemž svědčily jejich vzájemné pohledy a gesta. Po zaznění gongu se tvrdě pustily do vzájemného souboje a nic si nedarovaly,“ komentoval trenér Veroniky Zajícové a legenda krnovského boxu Jaroslav Morbitzer.

Později ještě doplnil:

„Tvrdé údery létaly z obou stran, mnohdy na úkor přesnosti. V prvním kole byla Veronika přesnější a vyhrála ho. Ve druhém byl souboj opět nekompromisní a tvrdý. Mírně měla dle našeho názoru navrch Verča, která boxovala čistě a přesněji zasahovala svou soupeřku.“

Do třetího kola obě sokyně šly naplno a sáhly si až na dno svých sil. Tuto část zápasu nakonec vyhrála slovenská boxerka, povedl se jí totiž jeden náhodný úder, po němž musela být Veronika Zajícová počítána. Nakonec ale pokračovala dále.

„Po skončení tohoto boxerského klání kadetek děvčata sklidila za svůj výkon v ringu potlesk od přítomného publika. S napětím bylo očekáváno, kdo tento souboj vyhraje a komu rozhodčí zvedne ruku. Nakonec se radovala Slovenka, která zvítězila na body v poměru 2:1,“ doplnil Jaroslav Morbitzer.

První kolo vyhrála Zajícová 10:9, ve druhém a třetím pak své soupeřce podlehla dvakrát 9:10, celkově to na body bylo těsně 29:28 pro Miriam Belákovou.

Krnovská boxerka v Mistříně absolvovala poslední utkání před odjezdem na republikový šampionát kadetů a kadetek. Ten od pátku 23. do neděle 25. března hostí České Budějovice.