V každém kole hráli proti sobě tři náhodně vybraní hráči. Po odehrání všech kol se nejlepším hráčem dne stal Erich Nevřela z Jakartovic před Martinem Dobešem z Horních Životic a Marcelem Zapletalem z Opavy. První tři hráči obdrželi finanční výhru a všichni další hodnotné ceny a diplomy.

Turnaj je součástí Tour de mariáš, ve kterém se hraje pět turnajů. Turnaje se hrají v různých obcích našeho okresu. Po ukončení posledního letošního turnaje se sečtou výsledky ze všech pěti odehraných turnajů a v březnu 2014 bude slavnostně na turnaji v Dlouhé Stráni vyhlášen Mariášník roku 2013.

Za velmi vydařený turnaj patří poděkování sponzorům, pánům Střilkovi, Urbanovi, Kovářovi, Závorovi a Fojtíkovi. Zvláštní poděkování patří panu Kvasničkovi za výborně připravené občerstvení. „Je škoda, že přes noc a během celého dne neustále sněžilo a vinou toho nám ze šedesáti přihlášených hráčů přijelo jen čtyřicet nejodvážnějších. Mohla být úroveň ještě lepší. Chtěl bych všem poděkovat za účast na turnaji a oslavách mých narozenin u naší oblíbené hry," řekl na závěr organizátor turnaji a jubilant, Jiří Závora.

Po dvou turnajích je zatím ve vedení O. Bůžek z Horního Benešova před J. Závodným z Lichnova a J. Závorou z Horních Životic. Další, v pořadí třetí mariášové klání proběhne 27. dubna v Lichnově. Podrobnosti budou upřesněny.