Sportovní hala Lokomotivy Krnov hostila už čtvrtý ročník Velké ceny města Krnova v zápase. Sjelo se dohromady třináct oddílů, z nichž čtyři přijely ze zahraničí. Polsko zastupovaly MKZ Unia Raciborz, Kedzierzin-Koźle, Slovensko pak oddíly z Trenčína a Gabčíkova.

Na krnovských žíněnkách se sešlo celkem 80 závodníků v kategoriích mladších žáků, žáků a kadetů. I přesto, že zhruba polovina závodníků byla zahraničních, krnovský oddíl v celkovém hodnocení družstev skončil na pěkném druhém místě za MKZ Unia Raciborz a před oddílem Kedzierzin-Koźle.

V kategorii mladších žáků zápasil ve váhové kategorii do třiceti sedmi kilogramů Tomáš Zámarský, který skončil na 4. místě. Ve váhové kategorii do čtyřiačtyřiceti kil vybojoval po dramatických bojích 2. místo Tomáš Fabian.

První místo pak zaslouženě získal ve váze do čtyřiceti osmi kilogramů Ondřej Hilgert. Ve stejné hmotnostní kategorii skončil Jiří Dedek čtvrtý. Ve váhové kategorii do padesáti dvou kil vybojoval 2. místo Marek Pokuta. S přehledem a bez jediného zaváhání se na 1. místě umístil Ondřej Dadák v kategorii do padesáti sedmi kilogramů.

V kategorii žáků zápasil Stanislav Berkovec, který patří k nejlepším zápasníkům krnovské Lokomotivy. Dlouhodobě to potvrzuje výbornými výsledky. Ani na těchto závodech nedal svým soupeřům nejmenší šanci a zvítězil ve váhové kategorii do šestašedesáti kilogramů. V kategorii kadetů zápasil a předvedl pěkné souboje včetně divácky atraktivních chvatů Daniel Indruch, který také vybojoval příčku nejvyšší ve své váhové kategorii do sedmdesáti čtyř kilogramů.

Ve váhové kategorii do sto dvaceti kil pak zápasil za krnovský oddíl David Michna, který skončil druhý. „Turnaj se velice vydařil. Jak domácí, tak i zahraniční závodníci byli nadmíru spokojeni. Touto cestou bych zároveň rád poděkoval hejtmanovi Moravskoslezského kraje Jaroslavu Palasovi, který náš podnik podpořil,“ uvedl organizátor zápasnického klání a dlouholetý trenér Lokomotivy Krnov Marcel Morbitzer.

(mm)