Do Krnova se sjedou juniorské reprezentace nejen České republiky, ale i Německa, Slovenska a Polska. „Bohužel na poslední chvíli odřekli Maďaři, což nás mrzí. Ale i tak to bude hodně kvalitní turnaj," říkal hlavní organizátor a šéf pořádajícího SÚS Boxing Krnov Jaroslav Morbitzer.

Reprezentační celky se představí v nejsilnějších sestavách, protože krnovský turnaj pojali jako poslední přípravu před nadcházejícím juniorským mistrovství světa. „Náš Reprezentační trenér Vasil Larionov taky přiveze úplně to nejlepší, co v republice máme. Taky Pavol Hlavačka, slovenský trenér, se k nám těší, jeho kluci si tu jedou pro vítězství, stejně tak německá reprezentace," usmíval se Morbitzer.

V sobotu se fandové mohou těšit na dvanáct až čtrnáct utkání různých váhových kategorií. K vidění budou také dvě exhibice. „Budou to utkání mužů. Ve váze do pětasedmdesáti kilo se utká Pavelka z Prostějova, který boxuje extraligu, s polským soupeřem.

Jednáme ještě o účasti dalšího exztraligového boxera Lengyála. To je u nás opravdu hvězda, borec, který pochází ze Znojma, ale boxuje za Třeboň," představil další velké taháky Velké ceny Jaroslav Morbitzer.

V neděli pak přijdou na řadu finálové boje. Boxovat se nebude jen o první místo, ale také o bronz. „Osobně se těším třeba na Jiřího Havla z Prahy ve váze do jednadevadesáti kil. Přijede k nám obhajovat loňské vítězství, je to boxer s mnoha vyhranými mezinárodními zápasy," představil hvězdu hlavní pořadatel a pokračoval: „Nebo Šádek nad jednadevadesát, to bude taky excelentní box."

Sobotní program začíná v 16.00, nedělní pak v 10.00 hodin.