Opět po roce se Krnov stal městem boxu, v sobotu a v neděli se už po třinácté uskutečnila Velká cena. Tradičně se na ni sjely juniorské reprezentace České republiky a dalších evropských států. Nechyběli Slováci, Němci a Poláci.

„Bohužel na poslední chvíli odřekli Maďaři, tak jsme museli udělat v programu drobné změny," říkal hlavní pořadatel a šéf krnovského boxerského oddílu SÚS Boxing Krnov Jaroslav Morbitzer.

Krnovská sportovní hala Základní školy na Janáčkově náměstí tak přivítala skutečně špičkové bojovníky. „Zanedlouho se bude konat juniorské mistrovství světa v Petrohradě, tak všechny reprezentace to vzaly jako závěrečnou přípravu na šampionát. Výkony v ringu byly výborné," poznamenal Jaroslav Morbitzer.

Boxovalo se v šesti váhových kategoriích od šedesáti kilogramů až po supertěžkou váhu. Právě v nejlehčí váze byli diváci ve finále svědky skvělého boxu, ve kterém na sebe narazil mistr Německa Nick Bier a Čech Baláž.

„Bylo to hodně technické utkání. Němec nakonec Baláže porazil. Právě Bier je jedním z velkých kandidátů na medaili na mistrovství světa," říkal nestor krnovského boxu. Ve vyšší váze do šedesáti čtyř kilo se odehrávaly pěkné souboje po oba dva dny.

Vyvrcholením bylo finále českého reprezentanta Adama Trnčáka s německým Mohamedem Alim. „Ali je tradiční účastník, který tu jezdí každý rok," představil zahraničního boxera Morbitzer. Trnčák však předvedl svou převahu a ve finále zvítězil. „Ukázal perfektní fyzičku. Myslím, že tenhle zápas byl jedním z vrcholů Velké ceny," dodával.

Finále kategorie do devětašedesáti kil skončilo před časovým limitem technickým KO. V něm Slovák Andrej Czemes porazil svého českého soupeře Davida Kotrče. „Trefil ho na solar a tím ho vyřadil. Czemes je perfektní boxer, skvěle připravený, navíc má bronz z mistrovství Evropy," popisoval Jaroslav Morbitzer.

V pětasedmdesátce si prvenství připsal Artur Abramyak z Německa. Všichni byli zvědaví na váhu do jednadevadesáti kilogramů. Ve finále si to rozdali loňský vítěz a reprezentant České republiky Jiří Havel a Slovák David Michálek. Havel předvedl technicky velice vyspělý box a svého soka na body těsně porazil.

„Michálek byl opět výborně připravený. Slovenský trenér Pavol Hlavačka vždycky dělá všechno pro to, aby jeho kluci uspěli. Ale Jirka Havel prokázal, že má výbornou výkonnost, reprezentační trenér Vasil Larionov ho určitě nominuje na mistrovství světa. Sice tam nepojede jako favorit, ale určitě může překvapit," chválil českého reprezentanta zkušený boxerský trenér.

V supertěžké váze se ve finále utkali dva Češi Tomáš Šálek a Ján Pavel. A byl to především boj dobrých obran. Těsně v něm zvítězil Šálek. „V supertěžké váze je u nás bezkonkurenčně nejlepší," podotkl Jaroslav Morbitzer.

Velkou cenu zpestřily i exhibice polských a českých mužských boxerů. „Přijeli boxeři z Lodže. Mají daleko víc odboxováno,než naši a taky to předvedli. A diváci mohli porovnat juniorský a mužský box," povídal hlavní organizátor. Dalším zpestřením bylo vystoupení tanečního souboru Malajka.

S úrovní i návštěvností byl Jaroslav Morbitzer spokojený. „Box je na vzestupu, navyšuje se členská základna a tím roste i úroveň. Diváků zase přišlo docela dost, za což jsem rád. Tradičně v sobotu odpoledne chodí více než v tu neděli dopoledne, ale na to už jsme si zvykli," usmál se a dodával:

„Musím poděkovat za podporu městu Krnovu, Moravskoslezskému kraji a České boxerské asociaci, a samozřejmě týmu lidí, kteří se na organizaci podíleli, bez těchto všech by Velká cena Krnova vůbec neproběhla."

Výsledky

kategorie do 60 kg
1. Nick Bier (Německo)
2. Patrik Baláž (ČR)
3. Petr Novák (ČR)

kategorie do 64 kg
1. Adam Trnčák (ČR)
2. Mohamed Ali (Německo)
3. Piskowski (Polsko)

kategorie do 69 kg
1. Andrej Czemes (Slovensko)
2. David Kotrč (ČR)
3. Adam Barijew (Německo)

kategorie do 75 kg
1. Artur Abramyak (Německo)
2. Václav Zadák (ČR)
3. Jan Gazdík (ČR)

kategorie do 91 kg
1. Jiří Havel (ČR)
2. David Michálek (Slovensko)

kategorie nad 91 kg (supertěžká váha)
1. Tomáš Šálek (ČR)
2. Ján Pavel (ČR)
3. Leon Gavanas (Německo)