Účast na velikonočním turnaji již přislíbili bruntálský Gang, Baggers Rýmařov, The Boom z Břidličné a v neposlední řadě triáda krnovských celků, v jejichž řadách se představí převážně hráči Orcy. Největším favoritem budou zřejmě bruntálští florbalisté, který na klubové scéně míří za postupem do vyšší soutěže.

Naopak velkou neznámou bude účast vrbenského týmu Růžoví Peugeoti. V roli domácího týmu nastoupí Air Force Karlovice, pořadatel turnaje. Motivací kromě potřebné dávky prestiže bude rovněž putovní pohár a dárkové koše. „Chtěli bychom se minimálně vyrovnat turnajům, které se již dříve uskutečnily v Krnově pod taktovkou Orcy,“ nastínil hlavní pořadatel Marian Nováček.

„Naším stěžejním cílem je, aby se v tomto regionu rozvíjel florbal víc a víc, neboť takových turnajů je zde pramálo. A myslím, že to je velká škoda, když přihlédneme k faktu, že okres Bruntál je druhý největší v republice,“ řekl za pořadatele Nováček.

Více než 30 utkání

Velikonoční turnaj startuje již v sobotu dopoledne od devíti hodin. Na diváky čeká velká porce 34 utkání v průběhu jediného dne. Hrát se tak pochopitelně bude ve zkrácených poločasech, přičemž týmy budou rozděleny do dvou skupin po pěti. „Rád bych za organizační tým poděkoval naší Základní škole v Karlovicích a především paní ředitelce Haně Vitáskové za vstřícné jednání ohledně prostoru karlovické tělocvičny,“ dodal závěrem Nováček.

K brzkému turnaji se vyjádřil rovněž trenér a klíčová postava krnovského klubu FBC Orca Tomáš Hradil. „My jsme rozhodně rádi, že podobných turnajů v našem regionu přibývá - a to hned z několika důvodů. Pro naše hráče je to jakási kompenzace za přátelské zápasy, které jsou pro nás velmi nákladné, protože za nimi musíme jezdit nejblíže do Ostravy nebo Bílovce,“ vysvětlil Hradil.

“Kluci i holky získávají zkušenosti ze zápasů, ve kterých o něco jde – ano, i tyto regionální turnaje berou všichni nesmírně prestižně. Navíc podobné turnaje ještě více popularizují florbal v našem regionu. Určitě to neberu jako konkurenci k našim krnovským Orca cupům,“ uvedl.