Běh byl součástí celorepublikové akce Sportuj s námi, kterou pořádala Česká unie sportu. Poprvé se závod konal místo června v říjnu.

„Naštěstí se ale umoudřilo počasí, a tak zaplněné bruntálské náměstí vidělo výborné výkony všech běžců, od benjamínků až po dospělé,“ prohlásil předseda TJ Olympia Bruntál a manažer České unie sportu v Bruntále Jan Urban.

Nejpočetnější byly tradičně kategorie přípravky a benjamínci chlapců a děvčat od sedmi let. V závodě žen, mužů a veteránů byly pro vítěze připraveny peněžní ceny, nejlepší tři běžci navíc obdrželi poháry. Mezi mládežníky brala nejúspěšnější trojice medaile. Jako každý rok i letos probíhala soutěž o nejpočetnější skupinu. Před pořádající Olympií Bruntál ji vyhrála Základní škola Petrin.

Nejprestižnější kategorii mužů ovládl Martin Ocásek z Krnova, ženám vládla Lucie Vikartovská z oddílu SSK Vítkovice.

„Jsem moc rád, že se letošní ročník opět vydařil a přilákal na start nejen mladé adepty královny sportu, ale i rekreační běžce. A také to, že opět přijela početná výprava atletů z našeho družebního města Castellarano v Itálii. Byla to jistě úžasná podívaná pro všechny diváky a poděkování patří všem, kteří se o tento krásný závod zasloužili“, řekl Jan Urban a dodal, že se na akci také vzpomínalo na zesnulého Karla Gotta. Před vyhlášením vítězů se mu tleskalo a hrála jeho písnička C’est la vie.