Zajímavostí bylo, že před vítězem byl jako první v cíli Lukáš Kučera z kategorie mužů nad 40 let. Patronát nad tímto podnikem mělo město Bruntál. Běh byl také součástí celorepublikové akce České unie sportu „Sportuj s námi“ a na startu se sešlo 163 začínajících i registrovaných běžců.

Krnov porazil Český Těšín
PODÍVEJTE SE: Krnov už sedmadvacet zápasů v řadě neprohrál

„Běh se konal tentokrát místo června v říjnu, ale počasí se v den závodu umoudřilo a nepršelo, a tak zaplněné bruntálské náměstí vidělo výborné výkony všech běžců, od benjamínků až dospělé,“ pochvaloval si ředitel běhu, předseda TJ Olympia Bruntál a manažer České unie sportu v Bruntále Jan Urban.

Nejpočetnější byly tradičně kategorie přípravky a benjamínci chlapců a děvčat od 7 let. Pro nejlepší běžce v závodě mužů, žen a veteránů byly připraveny peněžní ceny a nejlepší tři běžci obdrželi poháry. V mládežnických kategoriích obdrželo poháry prvních šest závodníků a první tři závodníci medaile. „Jsem moc rád, že se letošní ročník opět vydařil, a i když nás trápí covid, přilákal na start nejen mladé adepty královny sportu, ale i rekreační běžce. Z důvodů covidové situace po dlouhé době nepřijela delegace sportovců z družebního italského města Castellarano ani špičkoví závodníci. I tak to byla krásná atmosféra pro všechny diváky a poděkování patří všem, kteří se o tento krásný závod zasloužili. Po běhu proběhlo na náměstí skvělé vystoupení skupiny Melodik Jedlí,“ zakončil Urban.